NDR

Hoofdmenu
Archief:

Home

Nieuws

Organisatie

Bibliotheek

Fototheek

Discotheek

Videotheek

Museum

Geschiedenis >

Geschiedenis: Bijzondere koersen

Naast de Klassieke draverijen voor jonge harddravers (zie de pagina Klassiekers in het rechtermenu), zijn er ook de bijzondere draverijen voor oudere paarden: de Kampioenschappen, de jaarlijks terugkerende hoog gedoteerde draverijen en de internationale nummers.

Woestduin

Het veld stormt op de laatste bocht af in de
Grote Prijs der Lage Landen 1961.
Hairos II (hij loopt nog achterin met
witte de neusblinker) zal gaan winnen.
Andere foto's van aankomsten van een aantal van
onderstaande koersen zijn te vinden in de Fototheek.


Hieronder geven we een overzicht van alle winnaars van de belangrijkste Nederlandse koersen voor oudere paarden.
Spring naar:
Grote Prijs de Lage Landen
Prijs der Giganten
Kampioenschap van Nederland
Kampioenschap der Nederlandse Paarden
Grote Prijs van Nederland
Gouden Zweep

Grote Prijs de Lage Landen

jaar/lft winnaar afstamming afstand baan tijd
1954 9 Mac Kinley br.h.v. Mc Gregor u. Hanover Bertha 2540 D 1.22,0
1955 5 Roland d.br.h.v. Parisien u. Carma Norton 2500 D 1.23,0
1956 9 O Marijke vosm.v. Lord Maire u. De Prinses Juliana 2550 D 1.21,4
1957 9 Peterhof br.h.v. The Saint u. Strearnline 2540 D 1.22,0
1958 6 Icare IV d.br.h.v. Javari u. Dame des Ondes 2640 D 1.19,6
1959 8 Hairos II d-br.h.v. Kairos u. Salambo II 2640 D 1.19,9
1960 9 Hairos II d.br.h.v. Kairos u. Salambo II 2660 D 1.20,0
1961 10 Hairos II d.br.h.v. Kairos u. Salambo II 2660 D 1.19,2
1962 6 Mon Poulot d.br.h.v. Atus II u. Dame Poulot 2600 D 1.21,7
1963 6 Torrid Song vosh.v. Victory Song u. Torrid Scott 2620 D 1.20,2
1964 15 Quicksilver S br.h.v. Fried u. Baroline 2640 D 1.20,1
1965 Niet verreden . . . .
1966 5 Star Rodney br.h.v. Rodney u. Jewel Box 2620 D 1.20,9
1967 7 Quand Mème J br.h.v- Forator u. Hans Elle 2640 D 1.20.6
1968 5 Ténébreuse D d.br.m.v. Fandango u. Kita LB 2600 D 1.20,3
1969 6 Tivaty Pélo br.h.v. Carioca II u. Choa 2625 D 1.19,5
1970 7 Tatusca dAvril d.br.m.v- Carioca H u. Latus dAvril 2100 D 1.20,0
1971 7 Une de Mai vosm.v. Kerjacques u. Luciole III 2140 D 1.19,7
1972 5 Fideel zw.h.v. Ravioli u. Ulina du Verdier 2100 D 1.18,9
1973 6 Ego Boy br.h.v. Ego Hanover u. Ankedorle 2100 D 1.18,7
1974 8 Atogos G zw. br.h.v. Hyderabad u. Fidje 2100 D 1.17,5
1975 6 Judy Song br.m.v. Spike Hanover u. Joyous Song 2100 D 1.19,1
1976 7 Dinès P br.m.v. Seddouck u. Inès IV 2625 D 1.17,0
1977 10 Bellinoll br.h.v, Boum III u. Belle de Joure III 2625 D 1.17,4
1978 5 Charme Asserdal br.m.v. Train Bloc u. Numansia 2600 D 1.17,7
1979 6 Pershing br.h.v. Nevele Pride u. Flying Cloud 2625 D 1.17,9
1980 5 Jorky br.h.v. Kerjacques v. Vanina B 2625 D 1.17,3
1981 6 Jorky br.h.v. Kerjacques v. Vanina B 2625 D 1.18,4
1982 8 Ino Ludois vosh.v. Quioco u. Palagie C 2625 D 1.19,2
1983 5 Snack Bar br.h.v. Nevele Pride u. Dinette 2625 D 1.16,8
1984 6 Mon Tourbillon br.h.v. Amyot u. Tornado IV 2625 D 1.16.5
1985 6 Neric Barbes br.h.v. Caprior u. Floralie Barbes 2625 D 1.17,1
1986 5 Mack the Knife br.h.v. Pershing u. Gaby Bulwark 2625 D 1.17,3
1987 6 Mack the Knife br.h.v. Pershing u. Gaby Bulwark 2625 D 1.16,4
1988 9 Vriend br.r.v. Heres u. Helene 2600 D 1.17,8
1989 5 J.R. Broline br.h. v. Speedy Somolli u. Flashy Lady 2625 D 1.15,7
1990 9 Yellowa br.h. v. Jaspis du Bois u. Papillon 2600 D 1.16,7
1991 11 Quellou vosr.v. Bellouet u. Dasma 2625 D 1.16,9
1992 6 Lucky Tilly br.h. v. Chambon P u. Divina Tilly 2600 D 1.17,8
1993 7 Texas Express br.h. v. Texas u. Spanish Carlota 2600 D 1.17,4
1994 5 Pride Farming br.h.v. Songcan u. Fame Hammering 2600 D 1.15,5
1995 8 Eibert Vryenesse br.h. v. Surge Hanover u. Toto Buitenzorg 2600 D 1.17,3
1996 6 Lovely Godiva d.br.m.v. Ideal du Gazeau u. Keystone Gwen 2625 D 1.15,7
1997 8 Black Notson zw.br.h. v. Why Not u. Winda Glasgow 2600 D 1.18.3
1998 7 Huxtable Hornline br.h. v. Sherwood u. Hi Crown 2625 D 1.16,3
1999 8 Tojeksperten br.r.v. Crowns Best u. Gloria GT 2625 D 1.16,0
2000 10 Hinde Buitenzorg v. m. v. Wing and a Prayer u. Zodia Pluto 2600 D 1.16,9
2001 Niet verreden . . . .
2002 9 Flambeau des Pins d. br.h. v. Quiton du Coral u Nuit des Pins 2625 D 1.15.1
2003 7 Com Karat d. br.h. v. J.R. Broline u. Com Estancia 2625 D 1.16,1
2004 7 Abano As br.h. v. Dylan Lobell u. Armbro Junction 2650 D 1.15,4
2005 5 Starfighter LM zw.br.h. v. Paul Trot u. Lady Celine S 2625 D 1.15,8
2006 5 Nahar de Beval br.h. v. Ganymède u. Nurs a vous ca 2625 D 1.17,0
2007 7 Macadam Cowboy br.h. v. Défi d'Aunou u. Bepita 2650 D 1.16,9
2008 5 Antzinthepantz br.h. v. Super Arnie u. Famous Christine 2600 D 1.17,1
2009 6 Golddigger br.h. v. Enjoy Lavec u. Pia Victory 2600 D 1.16,5
2010 7 Venividivici Joe d.br.h. v. Paul Trot u. Tassel Tara 2600 D 1.15,7
2011 5 Zandokan Eden br.h. v. Ganymede u. Incredible Regina 2600 D 1.18,1
2012 8 Icare de Bois br.h. v. Pine Chip u. Dryade des Bois 2600 D 1.17,0
2013 6 Ariane Beemd br.m. v. Passing Renka u. Pinky 2620 D 1.16,7
2014 5 Caen Oldeson br.h. v. Offshore Dream u. Krona Oldeson 2600 D 1.15,9
2015 6 Caen Oldeson br.h. v. Offshore Dream u. Krona Oldeson 2600 D 1.15,5
2016 7 Caen Oldeson br.h. v. Offshore Dream u. Krona Oldeson 2600 D 1.16,1

Prijs der Giganten

  terug naar boven

jaar/lft winnaar afstamming afstand baan tijd
1971 5 Henri Buitenzorg br.h.v. Lullwater Victory u. Progusta 1600 H 1.18,1a
1972 7 Dart Hanover br.h.v. Hoot Mon u. Delicia Hanover 1600 H 1.16.3a
1973 6 Fideel zw.h.v. Ravioli u. Ulina du Vivier 1600 H 1.17,8a
1974 7 Luther Hanover br.h.v. Stars Pride u. Luzerne Hanover 1600 H 1,18,6a
1975 5 Equileo br.h.v. Paleo u. Vive Kaqui 1600 H 1.16,9a
1976 4 Speedy Volita br.m.v. Speedy Count u. Lady Brookwood 1600 H 1.14,7a
1977 10 Bellino II br.h.v. Boum III u. Belle de Jour III 1600 H 1.13,8a
1978 7 Madison Avenue d.br.h.v, Nevele Pride u. Scenic Route 1600 H 1.15,7a
1979 6 Hadol du Vivier br.h.v. Mitsouko u. Ua Uka 1600 H 1.15,8a
1980 9 Madison Avenue d.br.h.v. Nevele Pride u. Scenic Route 1600 H 1.16,5a
1981 7 Ideal du Gazeau d.br.h.v. Alexis III u. Venise du Gazeau 1609 H 1.14,7a
1982 8 Ex Lee d.br.h.v. Express Rodney u. Lee Fortuna 1609 H 1.15.8a
1983 4 The Onion zw.br.h.v. Quick Pay u. Tina Tribut 1609 H 1.13,6a
1984 7 Micado C br.h.v. Garry Haleryd u. Johanna 1609 H 1.15,0a
1985 9 Keystone Patriot br.h.v. Hickory Pride u. Passing Speed 1609 H 1 15,8a
1986 4 Davidia Hanover br.h.v. Hickory Pride u. Passing Speed 1609 H 1.14,5a
1987 5 Grades Singing zw.br.m.v. Texas u. Singing Bay 1609 H 1.13,5a
1988 4 Friendly Face br.h.v. Speedy Somolli u. About Face 1609 H 1.13,3a
1989 5 Friendly Face br.h.v. Speedy Somolli u. About Face 1609 H 1.12,8a
1990 6 Friendly Face br.h.v. Speedy Somolli u. About Face 1609 H 1.14,1a
1991 5 Park Avenue Kathy d.br.m.v. Mystic Park u. Loving Look 1609 H 1.13,0a
1992 6 Park Avenue Kathy d.br.m.v. Mystic Park u. Loving Look 1609 H 1.13,6a
1993 7 Plant The Seed br.m.v. Arndon u. Lovely Pride 1609 H 1.13,2a
1994 5 Bolets Igor br.h.v. Texas u. Miss Alita 1609 H 1.13,9a
1995 5 Promising Catch br.h.v. Supergill u. Crown Thy Good 1609 H 1.13,3a
1996 7 Holly Speedy br.r.v. Meficor u. Speedy Girl 1609 H 1.14,9a
1997 6 Dryade des Bois br.m. v. Off Gy u. Tulipe d'Alligny 1609 H 1.13.33
1998 5 Running Sea d.br.h. v. Supergill u. Wish tor Speed 1609 W 1.13,8a
1999 9 Frisky Frazer br.h.v. Baltic Speed u. Fancy Patty 1609 W 1.13,9a
2000 7 Remington Crown br.h. v. Lord of All u. Ecco GT 1609 W 1.13,2a
2001 Niet verreden . . . .
2002 5 Jam Pridem v.h. v. Coktail Jet u. Krille 1609 W 1.13,3a
2003 6 Couch Doctor br.h. v. Arrnbro Goal u. Psychiatrist 1609 W 1.13,5a
2004 6 Kleyton br.h. v. Workaholic u. O Ciudad 1609 W 1.14,8a
2005 6 Malabar Circle As br.h. v. Malabar Man u.Eternal Circle 2100 W 1.13,6a
2006 7 L´Amiral Mauzun br.h. v. Bon Consel u.Eva de Pintignies 2100 W 1.15,0a
2007 6 Norginio br.h. v. Capriccio u.Farandole du Corta 2100 W 1.14,8a
2008 7 Copper Beech br.h. v. Como u.Copywright 2100 W 1.13,6a
2009 6 Russel November br.h. v. General November u.Lacoste 2100 W 1.12,8a
2010 9 Norginio br.h. v. Capriccio u.Farandole du Corta 2100 W 1.14,9a
2011 10 Norginio br.h. v. Capriccio u.Farandole du Corta 2100 W 1.15,0a
2012 7 Robert Keeper br.h. v. Quadrophenio u.China Speed 2100 W 1.13,5a
2013 8 Your Love Lois br.r. v. Love You u.Realy Furniture 2100 W 1.13,3a
2014 9 Noras Bean br.r. v. Super Arnie u. Easy Bean 2100 W 1.12,8a
2015 6 Voltigeur de Myrt br.h. v. Opus Viervil u. Myrtille des Bois 2100 W 1.12,8a
2016 7 BBS Sugarlight br.h. v. Super Light u. Sugarsweet Sid 2100 W 1.13,4a

Kampioenschap van Nederland

  terug naar boven
jaar-lft winnaar afstamming afstand baan tijd
1921 7 Great Night br.h.v. Caduceus the Great u. Red Nightingale 2000 D 1.27,9
1922 10 Kerrigan br.h.v. Axworthy u. Carrie Kerr 2000 D 1.29,6
1923 5 Billy Bunker br.h.v. Justice Brook u. Bella Bunker 2000 D 1.25,4
1924 10 Henriot br.h.v. Amiens u Dobrina W 2000 D 1.27,3
1925 9 Emma Harvester br.m.v. The Harvester u. Adioo Dillon 2000 D 1.26,4
1926 6 Nora Belwin B br.m.v. Belwin u. Grace Brown 2000 G 1.25,9
1927 7 Nora Belwin B br.m.v. Belwin u. Grace Brown 2000 D 1.27,4
1928 9 Judge Scott br.h.v. Peter Scott u. Hollyrood Patty 2000 G 1.25,8
1929 10 Judge Scott br.h.v. Peter Scott u. Hollyrood Patty 2000 D 1.25,1
1930 6 Daria br.m.v. Brusiloff u. Dorothy Philips 2000 G 1.29,4
1931 8 Begonia vosh.v. Quintilieu u. Paimpolaise 2000 D 1.29,5
1932 7 Diamant Bleu br.h.v. Quo Vadis u. Peau d'Anne 2000 G 1.27,7
1933 6 Senator Madden br.h.v. The Senator u. Laura Madden 2000 D 1.23,7
1934 6 The Gleaner br.h.v. Guy Axworthy u. Mary Tipton 2000 G 1.26,1
1935 7 The Gleaner br.h.v. Guy Axworthy u. Mary Tipton 2000 D 1.23,7
1936 6 Calumet Donald br.h.v. Peter the Brewer u. Emma Watts 2000 G 1.25,4
1937 7 Axkit br.h.v. Guy Axworthy u. Kitty Volo 2000 D 1.23,5
1938 9 Calumet Clarify br.m.v. Peter the Brewer u. Ruth Mainworthy 2000 G 1.26,7
1939 9 Axkit br.h.v. Guy Axworthy u. Kitty Volo 2000 D 1.24,3
1940 7 Abdullah Scott br.r.v. Judge Scott u. Friber 2000 G 1.28,7
1941 11 Xoli br.h.v. Henriot u. Nonnie B 2000 D 1.32,8
1942 6 O Lapize d.br.h.v. Doelman P u. Digitale 2000 G 1.25,8
1943 9 Barones Spencer br.m.v. Spencer u. Volann 2400 D 1.26,1
1944 7 Parisien d.br.h.v. Sam Williams u. Walkyrie V 2400 D 1.25,3
1945 11 Fried br.h.v. Tizian u. Frida Magowan 2400 D 1.28,5
1946 9 Priola br.h.v. Epaminondas u. Viola Sunshine 2400 M 1.23,3
1947 10 Priola br.h.v. Epaminondas u. Viola Sunshine 2400 M 1.24,3
1948 11 Priola br.h.v. Epaminondas u. Viola Sunshine 2400 M 1.24,8
1949 16 Lord Maire br.h.v. Cri Cri u. Pervenche 2400 G 1.24,6
1950 6 Legality vosh.v. Highwayman u. Edina B 2400 G 1.33,1
1951 4 Olga Pluto br.m.v. Fried u. Aster 2500 M 1.24,6
1952 8 Egmond zw.br.h.v. Gaël u. Tilly Volo 2400 G 1.25,3
1953 7 Norton Williams d.br.h.v. Parisien u. Carma Norton 2500 D 1.29,2
1954 9 Madame B l.br.m.v. Fried u. Schatulle 2500 D 1.23,0
1955 8 Double Six M br.h.v. Quiproquo M u. Nana 2500 D 1.21,2
1956 9 Double Six M br.h.v. Quiproquo II u. Nana 2500 D 1.23,8
195710 Double Six M br.h.v. Quiproquo II u. Nana 2500 D 1.23,3
1958 6 Theo Messidor vosr.v. Messidor u. Fleetness T 2500 D 1.20,2a
1959 8 Hairos II d.br.h.v. Kairos u. Salambo II 2500 D 1.22,8
1960 9 Hairos II d.br.h.v. Kairos u. Salambo II 2500 D 1.22,8a
1961 10 Hairos II d.br.h.v. Kairos u. Salambo II 2500 D 1.21,2a
1962 13 Quicksilver S br.h.v. Fried u. Baroline 2500 D 1.21,0
1963 10 Jour de Java br.h.v. Banco III u. Aubépine V 2500 D 1.21,0a
1964 15 Quicksilver S br.h.v. Fried u. Baroline 2500 D 1.21,8a
1965 12 Jour de Java br.h.v. Banco III u. Aubépine V 2500 D 1.21,4a
1966 17 Quicksilver S br.h.v. Fried u. Baroline 2500 D 1.20,9a
1967 8 Anton br.r.v. Double Six M u. Pétulance K 2500 D 1.23,6a
1968 6 Blazing Song br.h.v. Blaze Hanover u. Allie Song 2500 D 1.21,4a
1969 5 Felix br.h.v. Skymaster u. Toekan S 2500 D 1.21,6a
1970 7 Eland br.r.v. Hairos II u. Zippora 2500 D 1.22, 1a
1971 5 Henri Buitenzorg br.h.v. Lullwater Victory u. Progusta 2500 D 1.20,9a
1972 9 Eland br.r.v. Hairos II u. Zippora 2600 D 1.21,7a
1973 5 Jojo Buitenzorg br.h.v. Dean Worthy u. Dodo S 2600 D 1.20,4a
1974 8 Henri Buitenzorg br.h.v. Lullwater Victory u. Progusta 2600 D 1.21,3a
1975 7 Jojo Buitenzorg br.h.v. Dean Worthy u. Dodo S 2600 D 1.18.5a
1976 7 Kees Verkerk br.r.v. Star Performer u. Bonheur Perdu 2600 D 1.18,2a
1977 5 Speedy Volita br.m.v. Speedy Count u. Lady Brookwood 2600 D .19.0a
1978 6 Speedy Volita br.m.v. Speedy Count u. Lady Brookwood 2600 D .18,63
1979 7 Speedy Volita br.m.v. Speedy Count u. Lady Brookwood 2600 D .19,1a
1980 9 Monty Buitenzorg br.h.v. Star Performer u. Speedy Vina 2600 D .18,6a
1981 10 Monty Buitenzorg br.h.v. Star Performer u. Speedy Vina 2600 D .18.1a
1982 7 Rainier Gallant br.r.v. Gallant Way u. Kenau 2600 D .19,73
1983 7 Serge Buitenzorg br.h.v. Brogan u. Duchesse Mac 2600 D 1.19,53
1984 6 Uno Hazelaar br.h.v. Nimrod R u. Iris Vofo 2500 D 1.19,4a
1985 5 Wellborn Dean br.h.v. Star Performer u. Miss Flo Dean 2600 D 1.19,43
1986 7 Veric Brach br.r.v. Heres u. Farah Kan 2600 D 1.18,33
1987 4 Action Skoatter br.sch.m.v. Gallant Prince u. Miss Dartel 2600 D 1.16,23
1988 9 Vriend br.r.v. Heres u. Helene 2600 D 1.19,6a
1989 8 Yellowa br.h.v. Jaspis du Bois u. Papillen 2600 D 1.18,0a
1990 5 Carisma Darby br.m.v. Noble Darby u. Rusty Oostwyck 2600 D 1.16,8a
1991 12 Vriend br.r.v. Heres u. Helene 2600 D 1.16,7a
1992 5 Incredible Crafts br.h.v. Incredible Nevele u. Oh Kentucky 2600 D 1.17,2a
1993 5 Fulmar Jel br.h. v. Manza Buitenzorg u. Winymiss R 2600 D 1.17,0a
1994 5 Keystone Bravo br.m.v. Speedy Crown u. Super Betty 2600 D 1.17,8a
1995 8 Incredible Crafts br.h.v. Incredible Nevele u. Oh Kentucky 2600 D 1.18,0a
1996 7 Guvo De Bloomerd br.h.v. Lolas Express u. Bea De Bloomerd 2600 D 1.16.0a
1997 8 Golden Sund d.br.h. v. Idéal du Gazeau u. Crowned Elegance 2600 D 1.16.8a
1998 8 Herbie W br.h. v. Shiny Scot u. Tosca H 2600 D 1.15,8a
1999 7 Drewgi br.h.v. Mr Drew u. Lygi 2600 D 1.15.7a
2000 11 Beau du Valais v.r. v. Ruanito dArc u. Joviale Mannetot 2600 D 1.16,4a
2001 8 Koko Dijkhoeve br. m. v. Armbro Ted u. Classycal Dream 2600 W 1.16.3a
2002 8 Campo Express br.r. v. Diamond Way u. Campara As 2600 D 1.15,9a
2003 6 Optimistic br.r. v. Incredible Crafts u. Armbro Legacy 2600 D 1.17,0a
2004 7 Irish Fire v.r. v. Dylan Lobell u. Inge As 2600 D 1.17,3a
2005 5 Starfighter LM zw.br.h. v. Paul Trot u .Lady Celine S 2600 D 1.15,9a
2006 7 Rhythm and Speed br.m. v. Tagliabue u. Wanda Volo 2600 D 1.16,9a
2007 7 Speedy Aresy br.m. v. Gentle Star u. Laura Wielinga 2600 D 1.17,3a
2008 8 Speedy Aresy br.m. v. Gentle Star u. Laura Wielinga 2600 D 1.17,6a
2009 6 Venividivici Joe zw.br.r. v. Paul Trot u. Tassel Tara 2600 D 1.16,3a
2010 6 Wyard Beukenswyk vosr. v. Kaliman u. Jaja Käll 2600 D 1.15,8a
2011 8 Venividivici Joe zw.br.r. v. Paul Trot u. Tassel Tara 2600 D 1.17,0a
2012 6 Zorba Oldeson br.r. v. Love You u. Trond's Mari 2600 D 1.15,2a
2013 6 Abrazzo d'Amour br.h. v. Joyau d'Amour u. Phantazy Z 2600 D 1.17,1a
2014 niet verreden n.v.t. 2600 D --
2015 5 Zenyatta vosm. v. Look the Star u. Tanja Hazelaar 2600 D 1.15,7a
2016 7 Caen Oldeson br.h. v. Offshore Dream u. Krona Oldeson 2600 D 1.18,0a


Kampioenschap der
Nederlandse Paarden

  terug naar boven

jaar / lft winnaar afstamming afstand baan tijd
1925 6 My Girl zw.m.v. Captain Henry u. Bonnie M 2125 D 1.28,0
1926 6 Nora Belwin B br.m.v. Belwin u. Grace Brown 2050 D 1.28,4
1927 7 Nora Belwin B br.m.v. Belwin u. Grace Brown 2100 D 1.29,3
1928 5 Quicklooper br.h.v. Lord V u. Doorlooper 2075 D 1.29,5
1929 5 Ago Kan br.h.v. Henriot u. Krolika 2375 G 1.28,9
1930 7 Quitewell St Lancier br.h.v. Kerrigan u. Grace Brown 1800 D 1.28,8
1931 9 Present H vosh.v. Henriot u. Decima 1740 G 1.31,9
1932 5 Ulpia H br.m.v. Patrick Duluth u. Emily Lee 1700 D 1.27,9
1933 5 Vitesse SW zw.h.v. Dumas u. Denena 1740 G 1.40,5
1934 6 Victoria br.m.v. Nez Rond u. Atalanta 1720 D 1.30,5
1935 8 Ulpia H br.m.v. Patrick Duluth u. Emily Lee 1780 G 1.25,6
1936 4 Zus Braun br.m.v. Kerrigan u. Lieda B 1720 D 1.31,9
1937 3 Baronesse Hollo br.m.v. Wahnfried u. Hollo 1720 G 1.27,0
1938 9 Welkom van Aduard br.m.v. Anvil u. Hildegard I 1720 D 1.28,3
1939 4 Crack br.r.v. Judge Scott u. Reni 1720 G 1.26,6
1940 6 Barones Spencer br.m.v. Spencer u. Volann 1720 D 1.25,9
1941 8 Abdullah Scott br.r.v. Judge Scott u. Friber 1700 G 1.23,3
1942 9 Abdullah Scott br.r.v. Judge Scott u. Friber 2520 D 1.28,2
1943 9 Barones Spencer br.m.v. Spencer u. Volann 2400 G 1.28,0
1944 6 Freddy Scott V vosr.v. Judge Scott u. Ursula V 2400 D 1.26,6
1945 4 Illustre Hanover vosh.v. Brother Hanover u. Evalee Hanover 2400 M 1.27,1
1946 5 Illustre Hanover vosh.v. Brother Hanover u. Evalee Hanover 2400 D 1.25,1
1947 8 Gratie Hanover br.r.v. Brother Hanover u. Navarra 2400 D 1.26,9
1948 9 Gratie Hanover br.r.v. Brother Hanover u. Navarra 2400 D 1.25,5
1949 7 Juggler br.h.v. Axkit u. Camelia 2500 D 1.25,8
1950 6 Legality vosh.v. Highwayman u. Edina B 2500 D 1.23,8
1951 8 Kievit S br.m.v. Dynamic u. Auguste Norton 2500 D 1.24,0
1952 7 Mac Kinley br.h.v. Mc Gregor u. Hanover Bertha 2400 H 1.27,0
1953 8 Mac Kinley br.h.v. Mc Gregor u. Hanover Bertha 2400 H 1,24,3
1954 9 Mac Kinley br.h.v. Mc Gregor u. Hanover Bertha 2400 H 1.21,4
1955 9 Nellie Gregor br.m.v. Mc Gregor u. Hillegonda Scott 2400 H 1.23,8
1956 9 Olga Pluto br.m.v. Fried u. Aster 2400 H 1.21,3
1957 9 Peterhof br.h.v. The Saint u. Streamline 2400 H 1.23,1
1958 6 Theo Messidor vosr.v. Messidor u. Fleetness T 2440 H 1.21,8
1959 7 Theo Messidor vosr.v. Messidor u. Fleetness T 2440 H 1.21,6
1960 8 Theo Messidor vosr.v. Messidor u. Fleetness T 2440 H 1.21,4a
1961 9 Theo Messidor vosr.v. Messidor u. Fleetness T 2440 H 1.22,4a
1962 13 Quicksilver S br.h.v. Fried u. Baroline 2440 H 1.21,2
1963 14 Quicksilver S br.h.v. Fried u. Baroline 2440 H 1.21,9a
1964 10 Vrijdag br.h.v. Parisien u. H Fozetti 2440 H 1.23,0a
1965 16 Quicksilver S br.h.v. Fried u. Baroline 2440 H 1.23,2a
1966 17 Quicksilver S br.h.v. Fried u. Baroline 2440 H 1.21,6a
1967 8 Axkit Hollandia br.h.v. Enterprise u. Pearl Spencer 2440 H 1.21,5a
1968 7 Cherie Spencer br.m.v. Spencer Hollandia u. Wiggi Hollandia 2440 H 1.21,8a
1969 8 Cherie Spencer br.m.v. Spencer Hollandia u. Wiggi Hollandia 2440 H 1.21,9a
1970 6 Felix br.h.v. Skymaster u. Toekan S 2440 H 1.20,7a
1971 8 Eland br.r.v. Hairos II u. Zippora 2600 M 1.21,1a
1972 6 Henri Buitenzorg br.h.v. Lullwater Victory u. Progusta 2440 H 1.20,7a
1973 5 Jojo Buitenzorg br.h.v. Dean Worthy u. Dodo S 2440 H 1.20, Sa
1974 8 Henri Buitenzorg br.h.v. Lullwater Victory u. Progusta 2440 H 1.20,2a
1975 9 Henri Buitenzorg br.h.v. Lullwater Victory u. Progusta 2440 H 1.19,1a
1976 5 Manza Buitenzorg br.h.v. Star Performer u. Chimene Mac 2440 H 1.18,1a
1977 8 Kees Verkerk br.r.v. Star Performer u. Bonheur Perdu 2440 H 1.18,4a
1978 7 Manza Buitenzorg br.h.v. Star Performer u. Chimene Mac 2600 D 1.19,4a
1979 5 Pyreus Berkenhof br.h.v. Sceptre u. Jewel Buitenzorg 2600 D 1.19,9a
1980 9 Monty Buitenzorg br.h.v. Star Performer u. Speedy Vina 2600 D 1.19,7a
1981 8 Olaf Pride d.br.h.v. Mucho Pride u. Juliana Axkit 2600 D 1.18,9a
1982 7 Robin Buitenzorg br.h.v. Brogan u. Dodo S 2600 D 1.19,5a
1983 6 The Import Laren br.h.v. Formal Notice u. Lady Me 2100 D 1.17,9a
1984 6 Uno Hazelaar br.h.v. Nimrod R u. Iris Volo 2100 D 1.18,2a
1985 7 Udo Quick br.h.v. Star Performer u. Laura Quick 2100 D 1.17,6a
1986 5 Yzeren Hein br.h.v. Manza Buitenzorg u. Pompebled Janet 2100 D 1.16,2a
1987 6 Yzeren Hein br.h.v. Manza Buitenzorg u. Pompebled Janet 2100 D 1.15,6a
1988 5 Action Skoatter br.sch.m.v. Gallant Prince u. Miss Dartel 2100 D 1.16,0a
1989 Niet verreden . . . .
1990 9 Yellowa br.h. v. Jaspis du Bois u. Papillon 2100 D 1.15,4a
1991 6 Carisma Darby br.m.v. Noble Darby u. Rusty Oostwyck 2440 H 1.15,5a
1992 4 Floris Bos br.h. v. Gouge u. Vrouke Boszorg 2440 H 1.17,4a
1993 5 Fulmar Jet br.h. v. Manza Buitenzorg u. Winymiss R 2440 H 1.16,7a
1994 7 Eibert Vryenesse br.h.v. Surge Hanover u. Toto Buitenzorg 2440 H 1.16.3a
1995 8 Europa Ninetytwo vosh.v. Ossian u. Iskaia 2100 D 1.17,3a
1996 7 Guvo De Bloomerd br.h.v. Lolas Express u. Bea De Bloomerd 2100 D 1.14,4a
1997 7 Herbie W br.h. v. Shiny Scot u. Tosca H 2100 W 1.14,7a
1998 8 Herbie W br.h. v. Shiny Scot u. Tosca H 2100 W 1.14,4a
1999 9 Hinde Buitenzorg v. m. v. Wing and a Prayer u. Zodia Pluto 2100 W 1.15,2a
2000 7 Koos van Camstra zw.br. h, v. Volo Prise u. Ada van Cornjum 2100 W 1.14,8a
2001 8 Kim Wielinga zw. m. v. Yankee Tornado u. Else van Cornjum 2100 D 1.15,0a
2002 9 Koko Dijkhoeve br.m. v. ArrnbroTed u. Classycal Dream 2100 W 1.15,2a
2003 6 Optimistic br.r. v. Incredible Crafts u. Armbro Legacy 2100 W 1.15,1a
2004 5 Rise and Shine br.h. v. Echo u. My Martha Lin 2100 W 1.14,5a
2005 7 Patara Vrijthout br.m. v. Biesolo u. Dance Queen II 2100 W 1.16,5a
2006 5 Topshot Norg br.h. v. The Bad Boy u.Frederieke Norg 2100 W 1.15,9a
2007 7 Starfighter LM zw.br.h. v. Paul Trot u. Lady Celine S 2100 W 1.14,2a
2008 5 Virgill Boko br.h. v. Express Ride u. Ineke P Boko 2100 W 1.14,8a
2009 5 Willem W Boko br.h. v. Express Ride u. Ineke P Boko 2100 W 1.15,6a
2010 6 Wanda W br.m. v. Herbie W u. Lida Schermer 2100 W 1.16,5a
2011 7 Wellington br.r. v. Frisky Frazer u. Comtesse 2100 W 1.14,1a
2012 7 Yesterday br.r. v. Incredible Hulk u. Enola Gay 2100 W 1.14,9a
2013 5 Bibi Barosso br.m. v. Ken Warkentin u. Ironie 2100 W 1.14,4a
2014 6 Bibi Barosso br.m. v. Ken Warkentin u. Ironie 2100 W 1.14,3a
2015 8 Caen Oldeson br.h. v. Offshore Dream u. Krona Oldeson 2100 W 1.12,7a
2016 Niet verreden . . . .


Grote Prijs van Nederland

  terug naar boven
jaar / lft winnaar afstamming afstand baan tijd
1943 9 Barones Spencer br.m.v. Spencer u. Volann 1980 D 25.6/27.2
1944 8 OLapize d.br.h.v. Doelman P u. Digitale 2000 G 23,5/23,2
1945 9 Dutch Hanover br.h.v. Brother Hanover u. Evalee Hanover 1980 D 31,8/28,4
1946 9 Priola br.h.v. Epaminondas u. Viola Sunshine 2000 D 27,5/24,5
1947 10 Priola br.h.v. Epaminondas u. Viola Sunshine 2000 D 23,4/22,9
1948 9 Gratie Hanover br.r.v. Brother Hanover u. Navarra 1980 G 24,0/26,6
1949 12 Edel Scott br.h.v. Judge Scott u. Narrenkappe 1980 G 24,8/24,8
1950 13 Edel Scott br.h.v. Judge Scott u. Narrenkappe 1980 D 25,2/24,9
1951 9 Juggler br.h.v. Axkit u. Camelia 1980 G 23,6/24,4
1952 6 Notekraker S br.h.v. Fried u. Juno Vita 1980 D 1.24,2
1953 6 Over Again d.br.h.v. Fried u. Hanover Bertha 1980 G 1.33,7
1954 9 Madame B l. br.m.v. Fried u. Schatulle 1800 G 1.28,3
1955 9 NiekieBH br.m.v. Spencer Gay u. Barke 1800 G 1.22,4
1956 7 Quintus Harvester br.h.v. Parisien u. Cilly Harvester H 1800 G 1.29,7
1957 8 Quintus Harvester br.h.v. Parisien u. Cilly Harvester H 1800 G 1.28,8
1958 9 Quintus Harvester br.h.v. Parisien u. Cilly Harvester H 1800 G 1.25,9
1959 10 Quintus Harvester br.h.v. Parisien u. Cilly Harvester H 1800 G 23,7/22,8
1960 9 Seigneur Bascom zw.r.v. Parisien u. Jeanette Bascom 1800 G 29,6/30,1
1961 12 Quicksilver S br.h.v. Fried u. Baroline 1800 G 26,1/26,3
1962 13 Quicksilver S br.h.v. Fried u. Baroline 1800 G 26,1/25,1
1963 14 Quicksilver S br.h.v. Fried u. Baroline 1800 G 22,6/21,3
1964 15 Quicksilver S br.h.v. Fried u. Baroline 1800 G 19,2/19,5
1965 16 Quicksilver S br.h.v. Fried u. Baroline 1800 G 20,2/20,0
1966 9 Ylbode B vosr.v. lllustre Hanover u. Quick Annie 1800 G 20,1/20,1
1967 8 Anton br.r.v. Double Six M u. Pétulance K 1800 G 22,1/22,0
1968 9 Anton br.r.v. Double Six M u. Pétulance K 1800 G 22,3a/18,6a
1969 8 Cherie Spencer br.m.v. Spencer Hollandia u. Wiggi Hollandia 1800 G 19,3a/19,6a
1970 4 Loring Hanover br.h.v. Stars Pride u. Lorena Gallon 1800 G 20,6a/20,5a
1971 5 Loring Hanover br.h.v. Stars Pride u. Lorena Gallon 1800 G 19,8/.21,0a
1972 6 Happy First br.m.v. Germano u. Willemarie GS 1800 G 19,0a/18,6a
1973 9 Foxtrot br.h.v. Axkit Hollandia u. Us Famke 1800 G 19,9a/20,4a
1974 10 Foxtrot br.h.v. AxkJt Hollandia u. Us Famke 1800 G 21,4a/21,2a
1975 7 Jojo Buitenzorg br.h.v. Dean Worthy u. Dodo S 1800 G 19,6a/.19,4a
1976 4 Speedy Volita br.m.v. Speedy Count u. Lady Brookwood 1800 G 18,5a/.16,6a
1977 6 Manza Buitenzorg br.h.v. Star Performer u. Chimene Mac 1800 G 17,9a/17,1a
1978 6 Speedy Volita br.m.v. Speedy Count u. Lady Brookwood 1800 G 17,8a/17,1a
1979 7 Speedy Volita br.m.v. Speedy Count u. Lady Brookwood 1800 G 17.7a/16,7a
1980 8 Speedy Volita br.m.v. Speedy Count u. Lady Brookwood 1800 G 17,3a/17,3a
1981 7 Meadow Frank br.h.v. Hickory Pride u. Meadow Gladys 1800 G 18,2a/18,9a
1982 11 Monty Buitenzorg br.h.v. Star Performer u. Speedy Vina 1800 G 18,9a/18,4a
1983 7 Chianti Pitt vosh.v. Pay Dirt u. Pia Hedegaard 1760 G 18,4a/17,0a
1984 6 Uno Hazelaar br.h.v. Nimrod R u. Iris Volo 1760 G 18,9a
1985 5 Worthy Boy Laren br.h.v. Steve Lobell u. Blue Nile 1760 G 17,6/17,3
1986 7 Vriend br.r.v. Heres u. Helene 1760 G 18,3a/17,1a
1987 7 Wanda Pluto vosm.v. Kameraad u. Karla Pluto 1725 G 1.17.0
1988 5 Action Skoatter br.sch.m.v. Gallant Prince u. Miss Dartel 1725 G 1.16,2
1989 8 Yick Buitenzorg zw.br.h.v. Brogan u. Hitty Buitenzorg 1725 G 1.16,2
1990 9 Yellowa br.h.v. Jaspis du Bois u. Papillon 1725 G 1.15,6
1991 5 Digitalis d.br.r.v. Express Pride u. Pirouette 1700 G 1.17,4
1992 6 Digitalis d.br.r.v. Express Pride u. Pirouette 2240 G 1.17,8
1993 6 Elaine Hanover br.m. v. Torpedo Fortuna u. Natalie Hanover 2240 G 1.18,3
1994 5 Keystone Bravo br.m.v. Speedy Crown u. Super Betty 2265 G 1.16,6
1995 7 Allergy br.h. v. Royal Prestige u. Snuffles 2265 G 1.16,4
1996 9 Europa Ninetytwo v.h.v. Ossian u. Iskaia 2260 G 1.16,4
1997 6 In Go Buitenzorg d.br.h. v. Hidden Cash u. Lola Lane 2240 G 1.18,3
1998 ev niet verreden . . . .


Gouden Zweep

  terug naar boven
jaar / lft winnaar afstamming afstand baan tijd
1955 6 Roland d.br.h.v. Parisien u. Carma Norton 2640 M 1.22,5
1956 7 Quintus Harvester br.h.v. Parisien u. Cilly Harvester H 2420 G 1.28,2
1957 5 Theo Messidor vosr.v. Messidor u. Fleetness T 2400 H 1.23,8
1958 6 Tabor sch.h.v. Premier Mars u. Gonny D 2520 D 1.23,6
1959 7 Thea Cornelia sch.m.v. Premier Mars u. De Prinses Juliana 2500 M 1.24,2
1960 5 Willemarie GS br.m.v. Over Again u. Reina JH 2400 G 1.26.8
1961 4 Ybe van Papenhoef br.h.v. Double Six M u. Quena BH 2400 H 1.23,1
1962 13 Quicksilver S br.h.v. Fried u. Baroline 2580 D 1.20,4
1963 14 Quicksilver S br.h.v. Fried u. Baroline 2580 M 1.21,6
1964 15 Quicksilver S br.h.v. Fried u. Baroline 2380 G 1.20,1
1965 16 Quicksilver S br.h.v. Fried u. Baroline 2560 D 1.21,6
1966 5 Carlos Pluto br.h.v. Stüermann u. Olga Pluto 2620 M 1.22,4
1967 6 Carlos Pluto br.h.v. Stüermann u. Olga Pluto 2440 H 1.22,7
1968 7 Cherie Spencer br.m.v. Spencer Hollandia u. Wiggi Hollandia 2340 G 1.20,6
1969 8 Crack Hollandia d.br.r.v. Skymaster u. Rosa Hollandia 2400 H 1.23,6
1970 4 Henri Buitenzorg br.h.v. Lullwater Victory u. Progusta 2400 D 1.22,5
1971 8 Eland br.r.v. Hairos II u. Zippora 2620 M 1.22,0
1972 6 Hardy Regina d.br.h.v. Olivier B u. Victoria Regina K 2300 G 1.21,7
1973 5 Jello br.h.v. Enterprise u. Enky 2440 H 1.21,6
1974 6 Jojo Buitenzorg br.h.v. Dean Worthy u. Dodo S 2525 D 1.19,0
1975 7 Jonker Volann br.h.v. Royal Hanover u. Denise Volann 2300 G 1.20,2
1976 7 Kameraad vosh.v. Duke of Decatur u. Einzige 2440 H 1.19,1
1977 8 Kameraad vosh.v. Duke of Decatur u. Einzige 2500 D 1.20,9
1978 5 Olaf Pride d.br.h.v. Mucho Pride u. Juliana Axkit 2240 G 1.19,5
1979 7 Nicole H br.m.v. Star Performer u. Fais ce que doit 2440 H 1.20,6
1980 8 Nanouk br.h.v. Royal Hanover u. Ysbrandine 2525 D 1.19,6
1981 6 Robin Buitenzorg br.h.v. Brogan u. Dodo S 2300 G 1.20,6
1982 8 Perry Anjo br.h.v. Fernandel u. Flying Lady 2440 H 1.19,7
1983 5 Uno Hazelaar br.h.v. Nimrod R u. Iris Volo 2500 D 1.20,0
1984 6 Ulaan vosh.v. Queronville LB u. Norma Rita 2300 G 1.17,5
1985 9 Star of Goldstar br.r.v. Star Performer u. Daria DN 2440 H 1.18,6a
1986 8 Ulaan vosh.v. Queronville LB u. Norma Rita 2300 G 1.18,3a
1987 5 Zorg van Boko l.br.h.v. Stangaro u. Mira 2620 D 1.18,1
1988 5 Amor Geert d.br.h.v. Heres u. Leonieke 2440 H 1.19,1
1989 8 Yellowa br.h. v. Jaspis du Bois u. Papillon 2620 D 1.17,4
1990 9 Yellowa br.h. v. Jaspis du Bois u. Papillon 2840 G 1.16,7
1991 10 Yellowa br.h. v. Jaspis du Bois u. Papillon 2640 D 1.17,7
1992 5 Edycair S br.h. v. Day Care u. Wilma 2600 D 1.17,8
1993 5 Fulmar Jet br.h. v. Manza Buitenzorg u. Winymiss R 2600 D 1.18,5
1994 5 George Scotch zw.h.v. Why Not u. Zomar Windspiel 2600 D 1.18,1
1995 5 Henry Videau d.br.h. v. Manza Buitenzorg u. Valeureux 2600 D 1.19,1
1996 6 Hinde Buitenzorg v.m.v. Wing and a Prayer u. Zodia Pluto 2600 D 1.17,2
1997 8 Guvo de Bloomerd br.h. v. Lolas Express u. Bea De Bloomerd 2640 D 1.16,3
1998 5 Krekboy F br.h. v. Worthy Boy Laren u. Distance Veha 2600 D 1.17,6
1999 9 Hinde Buitenzorg v.m.v. Wing and a Prayer u. Zodia Pluto 2620 W 1.16,3
2000 7 Koko Dijkhoeve br.m. v. Armbro Ted u. Classycal Dream 2620 W 1.16,5
2001 8 Kokomotranss R br. h. v. Alfresco u. Ankatranss R 2600 D 1.16,9
2002 9 Kim Wielinga zw.m. v. Yankee Tornado u. Else van Cornjum 2620 D 1.16,5
2003 8 Magic Rider br.r. v. Castleton Magie u. Duchess Rider 2620 D 1.17,3
2004 5 Rhythm and Speed d.br.m. v. Tagliabue u. Wanda Volo 2620 D 1.16,9
2005 5 Simmie Rider zw.br.r. v. Paul Trot u.Daybreak Rider 2600 D 1.17,2
2006 8 Passing Renka br.h. v. Tagliabue u. Too Fast 2650 D 1.15,4
2007 4 Venividivici Joe zw.br.r. v. Paul Trot u.Tassel Tara 2600 D 1.17,6
2008 5 Virgill Boko br.h. v. Express Ride u. Ineke P Boko 2650 D 1.15,3
2009 6 Voltreffer br.h. v. Chips and Fish u. Baby Charmer 2600 D 1.20,4
2010 7 Venividivici Joe zw.br.r. v. Paul Trot u.Tassel Tara 2650 D 1.16,6
2011 5 Zarina Cunera br.m. v. Love You u. Rahida Cunera 2600 D 1.17,1
2012 9 Venividivici Joe zw.br.r. v. Paul Trot u.Tassel Tara 2650 D 1.16,5
2013 7 Zorba Oldeson br.r. v. Love You u.Trond's Mari 2650 D 1.16,6
2014 6 Bibi Barosso br.m. v. Ken Warkentin u. Ironie 2625 D 1.15,9
2015 8 Caen Oldeson br.h. v. Offshore Dream u. Krona Oldeson 2625 D 1.16,9
2016 5 Exceptional Boko br.m. v. Virgill Boko u. Uncommon Boko 2600 D 1.17,7



  terug naar boven

© Copyright Archief NDR

Submenu
Geschiedenis:

Ned. drafsport

Klassiekers

<Kampioensch.

Dravers

Records

Langebanen

Kortebanen

Kortebaners

Rennen

Volbloeds

Mensen

Diverse