NDR

Hoofdmenu
Archief:

Home

Nieuws

Organisatie

Bibliotheek

Fototheek

Discotheek

Videotheek

Museum

Geschiedenis >

Geschiedenis: Rennen

Al in de Griekse oudheid werden paardenrennen gehouden. Men had het paard nodig voor personenvervoer en transport, maar deed er ook wedstrijden mee. Dat is eeuwenlang zo doorgegaan. In de 17e eeuw ging men speciaal paarden fokken om aan de wedrennen mee te doen. Al snel bleek dat kruisingen met Arabische Volbloeds de beste resultaten gaven. In Engeland werd er het "Studbook" voor opgezet en het ras werd Engels Volbloed genoemd. Lord Derby was één van de voorvechters en de belangrijkste koers voor 3-jarige paarden werd naar hem genoemd. Tegenwoordig wordt in alle landen waar draf- en/of rensport wordt bedreven jaarlijks de Derby gelopen. Dit is de belangrijkste Klassieker voor jonge paarden. Een paard, zijn ouders, trainer, rijder, eigenaar en fokker kunnen er eeuwige roem in vergaren.
Maar er zijn ook nog andere Klassieke koersen, die een jaarlijkse traditie kennen.

Woestduin

Beeld uit de Derby van 1960:
De latere winnaar Sambo (met bles) heeft hier al de leiding.



Hieronder geven we een overzicht van de winnaars van alle Klassieke Rennen in Nederland, sinds 1945. Alleen met de Derby gaan we verder terug in de tijd.
Spring naar:
Van Brienen Memoriaal
Clingendaalren
Criterium
Derby
St.Leger
Diana-Prijs
Hengsten en Merries Productenren
Hengsten Productenren
Merries Productenren
Volbloeds van het jaar
De Haagse Ooievaar (Fotopagina)
De Wassenaarse Pauw (Fotopagina)
Het W.J. Jochems Memoriaal (Fotopagina)

Van Brienen Memoriaal

(voor 2-jarigen)
terug naar boven


1945 Marjolino. vosh. v. Marjolet u. Laughing Water (Stichting Algemeen Beheer)
1946 Ramana. vosm. v. Grand Prix u. Ramina (Stal Onnesheerd)
1947 Zéphyr. vosm. v. Aquilon u. Buonarrota (K. Meinardi)
1948 Metropole Palace II, br.m. v. Flying Fish u. Laughing Water (Stal Metropole Palace)
1949 Bonheur Perdu, br.rn. v. Windy Cliff u. Djelam (F. Buntenbach)
1950 Rivalité. l.br.h. v. Windy Cliff u. Laughing Water (mej. G. Montané)
1951 Cléone, zw.m. v. Sialkot u. Town Pourpre (D. Wassenaar)
1952 Pistache, d.br.h. v. Plaisir de France u. La Rafale (F. Frowein)
1953 Sans Valeur (ex Eole). br.h. v. Looc Mö u. Town Pourpre (Mr. R. Wentges)
1954 Just for Joy, d.br.m. v. Seven Seas u. Ninada (l. van Haren)
1955 Heraut, br.h- v. Sialkot u. Herli (R. Siemens)
1956 Le Tubulent, br.h. v. Tuthmess u. Terresine (J. Poll)
1957 Paljas, d.br.h. v. Stephen Paul u. Sweet Myra (J. Smith)
1958 Jolly Peter, (ex Faux Alik), br.sch.h. v. Bewitdered u. Glysma (Stal de Bloemert)
1959 Fra Diavolo, vosh. v. Merry Minstrel u. French Fern (F. Frowein)
1960 Sir Roland, sch.h, v. Solferino u. Glysma (Stal de Bloemert)
1961 Electrified, br.h. v. merry Minstrel u. Electric Lady (H. Coebergh)
1962 Lovely Surprise S. d.br.m. v. March Past u. Lovely Vista (Stal de Bloemert)
1963 Easter Surprise, br.m. v. Kandahar u. Beltima (W. Langeveld)
1964 Right Royal, vosh, v. Solfenno u. Aquila (Stal R.P.S)
1965 Lady Be Good S, d.br.m. v. Hornbearn u. Elevate (Stal de Bloemert)
1966 Perseus, br.h. v. Persian Flag u. Pixie Girl (mw. A. Goebergh)
1967 Myzen. vosh. v. Firestreak u. Chatterina (Stal Meyendel)
1968 Not Afraid S, br.h. v. Blue Blazes u. Lovely Vista (Stal de Bloemert)
1969 Alexandra, br.m. v. Kandahar u. Norica (G. Riem)
1970 Attractive, br.m. v. Atan u. Heart Throb (Stal Bonny Boy)
1971 White Clover, l.br.h. v. Wiesenklee u. Aphrodite (F. Baron van Tuylt van Serooskerken)
1972 Dark Horse, d.br.h. v. Growing Grey u. Desirée (G. Kempkes)
1973 Prince Arjan. br.h. v. Hornbearn u. Facette (Dr. H. Schnapka)
1974 Prince Wolter, sch.h. v. Forlorn River u. Facette (A. van der Lecq)
1975 Kingway, vosh. v. Krawall u. Cin Cin (J.G.N, van Hout)
1976 Sir Ishan, br.h. v. Ishan u. Siegesfreude (W.G. Nuy)
1977 Sera Vite, br.m. v. Roi des Monts u. Seraph (mej. L. van Droogenbosch)
1978 Boxberger Queen, br.m. v. Hotfoot u. Queen's Ring (W.G. Nuy)
1979 Libelle, br.m. v. Arratos u. Anzeige (W.G. Nuy)
1980 Marmorera. sch.m. v. Amen II u. Midgetina (mw. W. de Kroes)
1981 Boxberger Speed, br.h. v. Lombard u. Allison's My Girl (W.G. Nuy)
1982 Boxberger Oscar, vosh. v. Filandre u. Nancy (W.G. Nuy)
1983 Boxberger Ster, br.m. v. Tumble Wind u Dolphinetta (W.G. Nuy)
1984 Cleomoon, br.m. v. Man in the Moon u. Josephine (J.G.N. v. Hout)
1985 Another Moon, d.br.m. v. Man in the Moon u. Another Omen (J.A.T.M.G. Schepens)
1986 Boxberger Juwel, br.m. v. Stuyvesant u, Worth a Chance (W.G. Nuy)
1987 Oryx of Troy, br.m. v. King u. Snow Scène (F.J.M. Zandvliet)
1988 Midnight Star, vosrn. v. King u. Midnight Round (Stal Middenmeer)
1989 Jackie Bright (IRE), br.m. v. Shy Groom u. Whit Water (Stal Groenendael)
1990 Ridge Rose, d.br.h. v. Blakey Ridge u. Roseburn (R.J.S. Lamers)
1991 Kokomo. d.br.m. v. Sit this One Out u. Starting Point (Stal Statenprojekt)
1992 Dollar's Persia (IRE), vosm. v. Persian Heights u. Climb the Heights (Stal de Dollar)
1993 Soraya Raaphorst, vosm. v. Man in the Moon u. Zabara Raaphorst (W. de Kroes)
1994 Slipstream, br.rn. v. Solo Native u. Celine Raaphorst (Stal de Kraal)
1995 Solo's Surprise, vosm. v. Solo Native u. As Blessed (A. Jongerbloed)
1996 Watermill My Ten. br.h. v. Colway Bold u. Snow Lady (Stal Statenprojekt)
1997 Ajacied, d.br.h. v. Colway Bold u. Steel Maiden (C.H.M. Schilder)
1998 Sorba (FR)*, br.rn. v. Fabulous Dancer u. Sophinisba (A. Kooy Holding Barendrecht B.V.)
1999 Casey S (IRE)*, br.rn. v. Ezzoud u. Juridique (C.H.M. Schilder)
2000 Nurey Surnmerland, d.br. rn. v. Rudimentary u. Money (A. Kooy Holding Barendrecht B.V.)
2001 Taquin (GB)*, br.m. v. Bishop of Cashel u. Petrikov (mw. N.N. Meuleman)
2002 Pearl of Millview, br.m. v. Bretigny u. Solo's Surprise (J.P. Jongerbloed)
2003 Blue Memory, sch.m. v, Erminius u. Blue Lightning (P.G. Blauw)
2004 Flying Sensation (GER)x, d.br.m. v. Platini (GER) u. Fit to Ski (GB) (L.C.W.J. van der Meulen)
2005 Mellanie Surprise, br. m. v. Platini (GER) u. Sunday Surprise
2006 Duana, br. m. v. Platini (GER) u. Christine S (GB), (M.M. v.d. Heijden)
2007 Special Surprise, br.m. v. Royal Dragon (USA) u. Sunday Surprise

Canceled in later years

Clingendaalren

(voor 2-jarigen)
terug naar boven


1945 Marjolino, vosh. v. Marjolet u. Laughing Water (Stichting Algemeen Beheer)
1946 Ramana, vosm. v. Grand Prix u. Ramina (Stal Onnesheerd)
1947 Zéphyr, vosm. v. Aquilon u Buonarrota (K. Meinardi)
1948 Qualissa, d.br.m. v. Quadrantal u. Mehssa (Oranjestallen)
1949 Bonheur Perdu, br.m. v. Windy Cliff u. Djelam (F. Buntenbach)
1950 Rivalité, l.br.h. v. Windy Cliff u. Laughing Water (mej. G. Montané)
1951 Willy II, d.br.m. v. Windy Cliff u. Suse (T. Duyn)
1952 Truus, vosm. v. Emir d'lrian u. Phroso (J. Portocarrero)
1953 Dream Star, l.br.c.v. Sir Lucifer u. Suze (Stal Pocket)
1954 Felix, zw.h. v. Looc Mó u. Town Pourpre (E. Graaf van Bylandt)
1955 Heraut, br.h. v. Sialkot u. Herli (R. Siemens)
1956 Le Tubulent, br.h. v. Tuthmess u. Terresine (J. Poll)
1957 Ungersma, vosm. v. Stormalong u. Herli (R Siemens)
1958 Nebraska, d.br.m. v. Kariman u. Belle d'Or (mw. F. Dekkers)
1959 Mister Benbow, vosh. v. Solferino u. Karioka (Stal Valkenhage)
1960 Conquistador, d.br.h. v. Alaric u. Christina (F. Frowetn)
1961 Happy Time, br.h. v. Koridon u. Jane Craig (Stal R.P.S)
1962 Kohinoor. vosh. v. Stromalong u. Herli (R. Siemens)
1963 Easter Surprise, br.m. v. Kandahar u. Beltima (W. Langeveld)
1964 Right Royal, vosh, v. Solferino u. Aquila (Stal R.P.S)
1965 Lady Be Good S, d.br.m. v. Hornbeam u. Elevate (Stal de Bloemert)
1966 Perseus, br.h. v. Persian Flag u. Pixie Girl (mw. A. Goebergh)
1967 Myzen. vosh. v. Firestreak u. Chatterina (Stal Meyendel)
1968 Cliquot, br.h. v. Pirate King u. Chatterina (Stal Meyendel)
1969 Africa Addido, vosm. v. African Drum u. Sorella (H. Nicolaye)
1970 Attractive, br.m. v. Atan u. Heart Throb (Sta! Bonny Boy)
1971 Sweet Memory, vosm. v. Espresso u. Sweet Jorima (J. Wiarda)
1972 Hillegonda, br.m. v. Ishan u. Marina (Stal Marina)
1973 Fieldmaster, vosh. v. Krawall u. Cin Cin (Stal Belgique)
1974 Prince Wolter, sch.h. v. Forlorn River u. Facette (A- van der Lecq)
1975 Kingway, vosh. v. Krawall u. Cin Cin (J.G.N, van Hout)
1976 Zilverster, br.h. v. Vesins u. Lovely (Stal Monique)
1977 Boxberger Prins, br.h. v. The Brianstan u. Queen's Ring (W.G. Nuy)
1978 Boxberger Bloem, vosm. v. Track Spare u. Cook (W.G. Nuy)
1979 Libelle, br.m. v. Arratos u. Anzeige (W.G. Nuy)
1980 Marmorera, sch.m. v. Amen II u. Midgetina (mw. W. de Kroes)
1981 Boxberger Dream, vosrn. v. My Swanee u. Dolphinetta (W.G. Nuy)
1982 Boxberger Oscar, vosh. v. Filandre u. Nancy (W.G. Nuy)
1983 Boxberger Ster, br.m. v. Tumble Wind u Dolphinetta (W.G. Nuy)
1984 Atletico, br.h. v. Stuyvesant u. Anahita (mw. N.C. Kremers)
1985 Another Moon. d.br.m. v. Man in the Moon u. Another Omen (J.A.T.M.G. Schepens)
1986 Lass of Pleasure, vosm. v. Mon Plaisir u. Our Lass (Stal Ie Cavalier)
1987 Oryx of Troy, br.m. v. King u. Snow Scène (F.J.M. Zandvliet)
1988 Man of Raaphorst, zw.h. v. Man in the Moon u. Cehne Raaphorst (Stal Statenprojekt)
1989 Jackie Bright (IRE), br.m. v. Shy Groom u. White Water (Stal Groenendael)
1990 Jessy Bright (IRE), vosm. v. Fayruz u. June Goddess (Mazda Stables)
1991 Touch of Class, zw.m. v. Saros u. Rapid Miss (mw. M. v.d. Vleuten)
1992 Faithful. br.h. v. Able Albert u. Telexiste (A. Kooy Agrarische Handelsmij)
1993 Soraya Raaphorst, vosm. v. Man in the Moon u. Zabara Raaphorst (W. de Kroes)
1994 Slipstream, br.m. v. Solo Native u. Celine Raaphorst (Stal de Kraal)
1995 Europa, br.m. v. Blakey Ridge u. Cleomoon (A. Kooy Agrarische Handelsmij)
1996 Watermill My Ten, br.h. v. Colway Bold u. Snow Lady (Stal Statenprojekt)
1997 Lando Landzicht, v,h. v. Solo Native u. Lorina Landzicht (Verdijk Logistics}
1998 Teri Belle, br.m. v. Terimon u. Trixie Belle (Stal Biesdeel Stud)
1999 Casey S (IRE)*, br.m. v. Ezzoud u. Juridique (C.H.M. Schilder)
2000 Nurey Summerland, d.br. m. v. Rudimentary u. Money (A. Kooy Holding Barendrecht B.V.)
2001 Double Fun, br.h. v. Bretigny u. Rising Stream (Stal Biesdeel Stud)
2002 Pearl of Miliview. br.m. v. Bretigny u. Solo's Surprise (J.P. Jongerbloed)
2003 Blue Memory, sch.m. v. Erminius u. Blue Lightning (P.G. Blauw)
2004 Kahn Summerland, l.br.h. v. Bretigny (FR) u. Licence Summerland (GB) (A. Kooy Holding Barendrecht B.V.)
2005 Mellanie Surprise, br. m. v. Platini (GER) u. Sunday Surprise, (H. Leyser)
2006 Shanice Surprise, br. m. v. Royal Dragon (USA) u. Sunday Surprise
2007 Special Surprise, br.m. v. Royal Dragon (USA) u. Sunday Surprise

Canceled in later years

Criterium

(vanaf 1952 uitsluitend voor 2-jarigen)
terug naar boven


1945 Marjolino, 2-j vosh. v. Marjolet u. Laughing Water (Stichting Algemeen Beheer)
1946 Majesto, 3-j. br.h. v. Marjolet u. Melissa (Stal Fiscaal)
1947 Etoille du Nord, 3-j. vosh. v. Looc Mö u. Isaure (Stal Liberty)
1948 Qualla, 3-j. br.m. v. Quandrantal u. Laughing Water (P. van der Touw)
1949 Constance, 3-j. br.m.u. Looc Mö u. Pampelune (C. Wassenaar)
1950 Rivalité, 2-j l.br.h. v. Windy Cliff u. Laughing Water (mej. G. Montané)
1951 Cléone, 2-j zw.m. v. Sialkot u. Town Pourpre (D. Wassenaar)
1952 Silver Slipper, sch.h. v Sir Lucifer u. Savorna (F. Frowein)
1953 Sans Valeur (ex Eole), br.h. v. Looc Mö u. Town Pourpre (Mr. R. Wentges)
1954 Just for Joy. d.br.m. v. Seven Seas u. Ninada (l. van Haren)
1955 The Phoenix Star, d.br.h. v. The Phoenix u. Straight Star (E. Graaf van Bylandt)
1956 Colony Boy, vosh. v. Col des Aravis u. Nisouka (J. Portocarrero)
1957 Ungersma, vosm. v. Stormalong u. Herli (R Siemens)
1958 Jolly Peter, (ex Faux Alik), br.sch.h. v. Bewildered u. Glysma (Stal de Bloemert)
1959 Sambo, vosh. v. Merry Minstrel u. Flying Gal (F. Frowein)
1960 Sir Roland, sch.h. v. Solferino u. Glysma (Stal de Bloemert)
1961 Happy Time, br.h. v. Koridon u. Jane Craig (Stal R.P.S)
1962 Aphrodite, br.m. v. Kartou u. Blue Petal (Stal Woestduin)
1963 Poitou, bl.sch. v. Kartou u. Poise (Stal Nolens Volens)
1964 Right Royal, vosh, v. Solferino u. Aquila (Stal R.P.S)
1965 Jolly Jinks S, bl.sch.h. v. Tudor Jinks u. Ice Age (Stal de Bloemert)
1966 Honeysuckle Rose, br.m. v. Compromise u. Fairy Maid (Mej. G. Sanders)
1967 Double Dutch, br.h. v. Entanglement u. Chatterqueen (mw. A. Coebergh)
1968 Joep, br.h. v. Ishan u. Epona (Stal Marja)
1969 Golden Peter, vosh. v. Jolly Peter u. Qualissa (Stal Courage)
1970 Cleopatra, sch.m. v. Ishan u. Dancing Lady S (Stal de Zanderij)
1971 White Clover, l.br.h. v. Wiesenklee u. Aphrodite (F. Baron van Tuyl van Serooskerken)
1972 Hillegonda, br.m. v. Ishan u. Marina (Stal Marja)
1973 Feuerglut, br.h. v. Krawall u. Feuerzange (Stal Carpe Diem)
1974 Prince Wolter. sch.h. v. Forlorn River u. Facette (A. van der Lecq)
1975 Kingway, vosh. v. Krawall u. Cin Cin (J.G.N- van Hout)
1976 Sir Ishan. br.h. v. Ishan u. Siegesfreude (W.G. Nuy)
1977 Boxberger Prins, br.h. v. The Brianstan u. Queen's Ring (W.G. Nuy)
1978 Boxberger Queen, br.m. v. Hotfoot u. Queen's Ring (W.G. Nuy)
1979 Go Go, br.h. v. Lombard u. Let Me Go (W.G. Nuy)
1980 Marmorera, sch.m. v. Arnen II u. Midgetina (mw. W. de Kroes)
1981 Boxberger Speed, br.h. v. Lombard u. Allison's My Girl (W-G. Nuy)
1982 Wouter Raaphorst, br.h. v. Mummy's Pet u. Hand Signal (K. Woltman)
1983 Sparkos, br.h. v. Shamaraan u. Sparkling Image (J.H.A. Baggen)
1984 Partuntion, br.h. v. Man in the Moon u. Partiële (F.J.M. Zandvliet)
1985 Another Moon, d.br.m. v. Man in the Moon u. Another Omen (J.A.T.M.G. Schepens)
1986 Sallyman, br.h. v. Man in the Moon u. Sally Breen (Stal Joyce)
1987 Oryx of Troy, br.m. v. King u. Snow Scène (F.J.M. Zandvliet)
1988 Man of Raaphorst, zw.h. v. Man in the Moon u. Geline Raaphorst (Stal Statenprojekt)
1989 Mr. Tequila, vosh. v. Man in the Moon u. La Fontalaye (Stal Tequila)
1990 Bustello, br.h. v. Blakey Ridge u. Carnaval (mw. N.C. Kremers)
1991 Christo Balito, d.br.h. v. Anthony's Dream u. Ma Fille II (mw. P. Arnold)
1992 Faithful, br.h. v. Able Albert u. Telexiste (A. Kooy Agrarische Handelsmij)
1993 Money, vosm. v, King u. Telexiste (A. Kooy Agrarische Handelsmij)
1994 Moon Hunter, d.br.h. v. South Gale u. Another Moon (J.A.T.M.G. Schepens)
1995 Regilio, br.h. v. Blakey Ridge u. Oryx of Troy (Stal Statenprojekt)
1996 Watermill My Ten, br.h. v. Colway Bold u. Snow Lady (Stal Statenprojekt)
1997 Dirty Dancer, br.h. v. Solo Native u. Vestal Bell (Stal Tequila)
1998 Teri Belle, br.m. v. Terimon u. Trixie Belle (Stal Biesdeel Stud)
1999 Casey S (IRE)*, br.m. v. Ezzoud u. Juridique (C.H.M. Schilder)
2000 Hercules, d.br. h. v. Sarhoob u. Fite Moon (mw. D.A.K. Dörenberg)
2001 DoubleFun. br.h. v. Bretigny u. Rising Stream (Stal Biesdeel Stud)
2002 Killanin (GER), d.br.h. v. Platini u. Kisangani (L.C.W.J. v.d. Meulen)
2003 Watermill Ucky, d.br.m. v. Watermill Fourth u. Princess Mona (mw. W.C. de Groot)
2004 Flying Sensation (GER)x, d.br.m. v. Platini (GER) u. Fit to Ski (GB) (L.C.W.J. van der Meulen)
2005 Mellanie Surprise, br. m. v. Platini (GER) u. Sunday Surprise, (H. Leyser)
2008 Timm's Diamant, br. m. v. Platini (GER) u. Timm's Impulsive (GB), (mevr. T.M.M. Timmermans-Bastiaansen)

Canceled in later years

Derby

(voor 3-jarigen)
terug naar boven


In de laatste kolom staat het aantal deelnemers.
Jaar Naam Eigenaar Jockey tijd  
1897 Rex Mr. Johnstone Eigenaar 3.02.6 2
1898 Patty Lt. J. M. H. ten Kate Gabor 3.03.6 3
1899 Ada W. Graaf van Rechteren Limpurg Jellis 2.50.2 4
1900 Berlhus Jhr. L. Boreel Milner 2.56.4 5
1901 Curacao S. A. F. Baron Creutz Smith 2.56.6 4
1902 Diadeem S. A. F. Baron Creutz Turner 2.50.0 5
1903 Kempred A. van Hoboken van Hoedekenskerke Wienert 2.57.2 3
1904 Flonkel G. J. van der Vliet Parfrement 2.55.8 3
1905 Zeeland W. Jochems Killick 2.50.2 6
1906 Hiephiephoerah S. A. F. Baron Creutz Heapy 2.53.6 6
1907 Ixion Jhr. L. Boreel Heapy 2.46.0 9
1908 Jonkvrouw S. A. F. Baron Creutz Heapy 2.47.0 5
1909 Golden Amor Jhr. C. de Pesters Lyne 2.46.8 11
1910 Ava S. M. Baronesse van Brienen Perny 2.47.6 9
1911 Ik Eerst W. Jochems Killick 2.41.4 7
1912 Jument d'Octobre W. Jochems Killick 2.44.6 2
1913 niet gelopen        
  tot en met        
1943 niet gelopen        
1944 Presto W. Jochems R. Lock 3.16.4 2
1945 niet gelopen        
1946 Marjolino Sta! Fiscaal F. Decoster 2.44.8 9
1947 Ramana Stal Onnesheerd J. C. Pex 2.42.2 5
1948 Dame Stal Onnesheerd W. van Rhijn 2.57.8 9
1949 Qualissa Oranje Stallen J. van Yperen 2.39.0 11
1950 Robespierre F. J. Frowein J. C. Pex 2.44.4 6
1951 Tosto J. L. Ravenswaay F. Delbrassinne 2.40.4 9
1952 Chiberta F. J. Frowein J. C. Pex 2.42.5 10
1953 Pistache F. J. Frowein J. C. Pex 2.40.3 6
1954 Sans Valeur Mr. R. J. Wentges H. J. van der Kraats 2.47.1 2.47.1 11
1955 Felix E. A. H. B. Graaf van Bylandt H. J. van der Kraats 2.39.8 9
1956 Sylvia F. J. Frowein F. Vandeuren 2.42.8 7
1957 Cornet I. J. van Haren F. Delbrassinne 2.37.3 11
1958 Paljas J. Smith H. J. van der Kraats 2.39.4 12
1959 Jolly Peter Stal de Bloemert H. J. van der Kraats 2.37.0 8
1960 Sambo F. J. Frowein F. Vandeuren 2.37.4 12
1961 Sultan Stal R.P.S. A. W. van Dijk 2.35.6 9
1962 Flocon d'Or W. D. Langeveld Th. M. McGarrity 2.37.2 8
1963 Mister Wilfred H. M. P. C. Coebergh A. Kammerzelt 2.33.2 7
1964 Nikatou J. Smolders J. Muyldermans 2.42.1 13


1965 Independent Sm, br.h. v. Blue Blazes u Pensive (Stal de Bloemert")
1966 Jolly Jinks S. bl.sch.h. v. Tudor Jinks u Ice Age (Stal de Bloemert)
1967 Perseus, br.h. v. Persian Flag u Pixie Girl (mw. A. Coebergh)
1968 Sterly, vosm. v. Skymaster u. Follie d'Amour (Stal Groenedaal)
1969 Joep, br.h. v. Ishan u. Epona (Stal Marja)
1970 Golden Blaze S, br.h v. Star Moss u. Roussi (Stal de Bloemert)
1971 Cleopatra. sch.m. v. Ishan u Dancing Lady S (Stal de Zanderij)
1972 Sasquatch, vosh. v. Exillo u. Pampered Queen (Stal Meyendel)
1973 Queen of Roses S, br.m. v. Molvedo u. Rosa di Persia (Stal Geran)
1974 Fieldmaster, vosh. v. Krawall u. Cin Cin (Stal Belgique)
1975 Rhodos, d.br.h. v. Erdball u Aphrodite (J. van Hout)
1976 Frances Hope, br.h. v. Exilio u. Ex Gratia (C. van den Bos)
1977 Zilverstar, br.h. v. Vesins u. Lovely (Stal Monique)
1978 Boxberger Cook, br.h. v. Mummy's Pet u. Cook (W.G. Nuy)
1979 Corral's Bond. vosh v. Good Bond u. Darling Caroline (Stal Laudro)
1980 Notre Plaisir, vosh. v. Mon Plaisir u. Crowd Pleaser (mw. W. de Kroes)
1981 Ishamo, br.h. v. Shamaraan u. llsekind (J.J- Op den Kamp)
1982 Boxberger Speed. br.h. v Lombard u. Allison's My Girl (W.G. Nuy)
1983 Wouter Raaphorst, br.h. v. Mummy's Pet u Hand Signal (K. Woltman)
1984 Boxberger Civano, br.h. v. Gunner B u Cupid's Dart (W.G. Nuy)
1985 Sydney Raaphorst, br.h. v. Hottoot u. Hand Signal (Stal Geran)
1986 Miss Facette, br.m. v. Balidar u. Rockette (Stal de Kraal)
1987 Saros Delta, vosh. v. Saros u. Mostly Delta (E. v.d. Lubbe)
1988 Boxberger Caesar, br.h. v. Shamaraan u. Sparkling Image (W.G. Nuy)
1989 Loret Landzicht, br.m. v. Shamaraan u. Lady Pepper (J.H. Dane Groenenberg)
1990 Gadiraan, br.h. v. Shamaraan u. Gadina (Stal Super Turf)
1991 Roy, vosh. v. Man in the Moon u. Grandma Sampson (J.G.N. v. Hout)
1992 Kokomo, d.br.m. v. Sit this One Out u Starting Point (Stal Statenprojekt)
1993 Protection, vosh. v. King u. Carnaval (P.J.G. van Santen)
1994 Watermill Fourth, br.h. v. Mytens u. Linpac Jubilee (Stal Statenprojekt)
1995 Watermill Seven, br.h. v. Mytens u. Linpac Jubilee (Stal Statenprojekt)
1996 Laiandros, br.h. v. Blakey Ridge u. Laetitia (Stal Unlimited)
1997 Hypros, br.h. v. No Ski u. Cleomoon (C.H.M. Schilder)
1998 Crain Decune (GB)", vosm. v. Risk Me u. Vaisigano (A. Kooy Holding Barendrecht B.V.)
1999 Timm's Cassandra (GB)*, br.m. v. Balshoof u. Sing a Rainbow (Mw T M M. Timmermans)
2000 Scartace (GB). vosh. v. Hernando u. Scarlatine (Stal Biesdeel Stud)
2001 Volfonic (IRE), br.h. v. Zafonic u. Baiser Vole (Stal Biesdeel Stud)
2002 Double Fun, br.h. v. Bretigny u. Rising Stream (Stal Biesdeel Stud)
2003 Frühlingssturm (GER) br.h. v. Unfuwain u. Frühlingserwachen (J.H.A. Baggen)
2004 Tadjoura (GER)x, br.m. v. Erminius (GER) u. Ten Belle (H. Ballering B.V.)
2005 Lalapanzi (USA), br.h. v. Diesis (GB) u. Yazeanhaa (USA)
2006 Aktion Power (GER), vosh. v. Perugino (USA) u. Alpha Sum (GER)
2007 Duana, br. m. v. Platini (GER) u. Christine S (GB), (M.M. v.d. Heijden)
2008 Classical Song, d.br.h. v. Volfonic (IRE) u. Classic Royal (GER), (Biesdeel Stud )
2009 Classic Sun (GER), br.m. v. Monsun (GER) u. Classic Light (IRE)
2010 Alassio (FR), br.h. v. Russian Blue (IRE) u. Always On Time (GB)
2011 Revanta (GER), vosh. v. Mamool (IRE) u. Roseola (GER)
2012 Antonello (IRE), br.r. v. Refuse To Bend (IRE) u. Asterita, (C. von der Recke)
2013 Magaluf (IRE), vosh. v. Manduro (GER) u. Marine City, (A. & L. Hoeps)
2014 All Percy (GB), br.r. v. Sir Percy (GB) u. All A Dream (GB), (L. van der Meulen)
2015 Jungleboogie (GER), br.h. v. Nicaron u. Jive (GER), (Stall Nizza)

St. Leger

(voor 3-jarigen, vanaf 1986 3-jarigen en ouder)
terug naar boven


1905 Goudgeld, eig. Jhr. Boreel, jockey Threlfell
1906 Hiephiephoerah, eig. S.A.F. Baron Creutz, jockey Allen
1907 Admiraal Togo, eig. S. Baronesse van Brienen, jockey Templeman
1908 Jonkvrouw, eig. S.A.F. Baron Creutz, jockey Allen
1909 Kaffer, eig. Jhr. Boreel, jockey Heapy
1910 Eersteling, eig. Jhr. Rutgers van Rozenburg, jockey Heapy

tussen 1910 en 1945 is de St. Leger niet verreden op Duindigt,
tijdens het "totoloze tijdperk"

1945 Romi (HB), vosh. v. Arabe u. Gaas (Stal Duinhoeve)
1946 Majesto, br.h v. Marjolet u Melissa (Stal Fiscaal)
1947 Ramana. vosm. v. Grand Prix u. Ramina (Stal Onnesheerd)
1948 Qualla, br.m. v. Quadrantal u. Laughing Water (P. van der Touw)
1949 Qualissa, d.br.m. v. Quadrantal u. Melissa (Oranjestallen)
1950 Robespierre, vosh. v. Aquilon u. La classe (F Frowein)
1951 Tosto, vosh. v. Plaisir de France u. Bonmahon Colleen (J. Ravenswaay)
1952 Sakina, vosm. v. Sialkot u. Nicette (E. Graaf van Bylandt)
1953 Pistache d.br.h. v. Plaisir de France u. Rafale (F. Frowein)
1954 Sans Valeur (Ex Eole), br.h. v. Looc Mö u. Town Pourpre (Mr. R. Wentges)
1955 Felix. zw.h. v. Looc Mö u. Town Pourpre (E. Graaf van Bylandt)
1956 Sylvia, vosm. v. Aquilon u. Cambrai (F. Frowein)
1957 Killalane, zw.br.h. v. Erno u. Miss Biribi (C. Rood)
1958 Paljas, d.br.h. v. Stephen Paul u. Sweet Myra (J. Smith)
1959 Jolly Peter, (ex Faux Alix), br.sch.h.u. Bewildered u. Glysma (Stal de Bloemert)
1960 Loyal, vosh. v. Looc Mö u. Shady Lady (Stal R.P.S)
1961 Soliman, d.br.h. v. Solferino u. Invicta (R. Baron van Heeckeren van Brandsenburg)
1962 Marina, br.m. v. Solferino u. Marlotta (Stal Marja)
1963 Caliph S, d.br.h. v. Ommeyad u Guesswork (Stal de Bloemert)
1964 Nikatou, br.h. v. Kartou u Colnika (J. Smolders)
1965 Kandy, br.m. v. Kandahar u. Penury (F. Frowein)
1966 Jolly Jinks S. bl.sch.h. v. Tudor Jinks u Ice Age (Stal de Bloemert)
1967 Que Sera, d.br.m. v. Yoggi u. Séjane (H. Katz)
1968 Schermer, br.h. v. Darling Boy u. La Poupée (Stal Meyendel)
1969 Lucky Boy. d.br.h. v. Compromise u. Séjane (H. Katz)
1970 Beemster, br.h. v. Yorick u. Miss Pixie (Stal Meyendel)
1971 Comarla. vosm. v. Compromise u. Marshgate Lass (mw. N. Hoos)
1972 Nancy, d.vosm, v. Compromise u. Epona (W.G. Nuy)
1973 Queen of Roses S, br.m. v, Molvedo u. Rosa di Persia (Stal Geran)
1974 Joris. br.h. v. Ternaldis u Epona (Stal Geran)
1975 Jan, vosh. v. Ternaldis u Aquilian (Stal Geran)
1976 Frances Hope, br.h. v. Exilio u. Ex Gratia (C. van den Bos)
1977 Clio, br.m. v. Riboprince u. Take Over (mw. W. de Kroes)
1978 King's Eagle, l.br.h. v. Kaiseradler u. Sica Girl S (Stal Horeca)
1979 Boxberger Bloem, vosm. v. Track Spare u. Cook (W.G. Nuy)
1980 Libelle, br.m. v. Arratos u. Anzeige (W.G. Nuy)
1981 Ishamo, br.h. v. Shamaraan u. llsekmd (J.J. Op den Kamp)
1982 Boxberger Speed, br.h. v. Lombard u. Allison's My Girl (W.G. Nuy)
1983 Carmona, br.m. v. Track Spare u. Cupid's Dart (J.H.A. Baggen)
1984 Boxberger Civano, br.h. v. Gunner B u Cupid's Dart (W.G. Nuy)
1985 Sydney Raaphorst, br.h. v. Hotfoot u. Hand Signal (Stal Geran)
1986 4 Anthony's Dream, zw.h. v. Man in the Moon u. Lucienne (P.J.G. v. Santen)
1987 5 Anthony's Dream, zw.h. v. Man in the Moon u. Lucienne (P.J.G. v. Santen)
1988 3 Give Me Jewels (IRE), br.h. v. Glenstal u. Pearl Star (J.H. Rapmund)
1989 3 Loret Landzicht, br.m. v. Shamaraan u. Lady Pepper (J.H. Dane Groenenberg)
1990 3 Queen of Lao's (BEL), d.br.m. v. Bacalao u. Aynho Hill (Stal Statenprojekt)
1991 4 Gadiraan, br.h. v. Shamaraan u. Gadina (Stal van de Brug)
1992 5 Gadiraan, br.h. v. Shamaraan u. Gadina (Stal van de Brug)
1993 4 Scarlatine (IRE), br.m. v. Alzao u. The Woman in Red (Stal 13)
1994 4 Damask Steel (IRE), br.r. v. Sure Blade u. Seattle Siren (mw. J.W. Bloem)
1995 4 Money, vosm. v. King u. Telexiste (A. Kooy Agrarische Handelsmij)
1996 6 Damask Steel (IRE), br.r. v. Sure Blade u. Seattle Siren (mw. J.W. Bloem)
1997 3 Tofino (BEL), d.br.r. v. River Srnile u. Eiffel du Manil (A. Tedesco)
1998 6 Borrowby (GB), vosr. v. Dornynsky u. Close the Deal (Stal Tequila)
1999 4 Loveatfirstsight (GB), br.h. v. Terimon u. Emblazon (Stal Biesdeel Stud)
2000 3 Scartace (GB), vosh. v. Hernando u. Scarlatine (Stal Biesdeel Stud)
2001 4 Scarface (GB), vosh. v. Hernando u. Scarlatine (Stal Biesdeel Stud)
2002 3 DoubleFun, br.h. v. Bretigny u. Rising Stream (Stal Biesdeel Stud)
2003 4 L'Aziza (BEL), br.m. v. Zeami u. Chalarone (G. Martens)
2004 5 Grand Harbour (IRE), br.r. v. Grand Lodge (USA) u. Port Isaac (USA) (L.C.W.J. van der Meulen)
2005 Cool Concept (IRE), vosr. v. Rossini (USA) u. Ceannanas (IRE)
2006 Classic Night (IRE), br.m. v. Erminius (GER) u. Classic Light (IRE)
2007 Rotation (IRE), br.r. v. Galileo (IRE) u. Termania, (F.T.M. Meyer )

Canceled in later years

Diana-Prijs

Eerst voor 3-jarige merries
Vanaf 2006 voor 3 jaar en ouder
(equivalent Engelse "Oaks")
terug naar boven


1946 Annabelle, vosrn. v. Taxodium u. Irnmervoor (Stal de Venhoeve)
1947 Ramana, vosm. v. Grand Prix u. Ramina (Stal Onnesheerd)
1948 Qualla, br.m. v. Quadrantal u. Laughing Water (P. van der Touw)
1949 Qualissa, d.br.m. v. Quadrantal u. Melissa (Oranjestallen)
1950 Karnila, br.m. v. Windy Cliff u. Quarnu Boquet (Stal Prospéro)
1951 Bellatrix. vosm. v. Aquilon u. Chilosa (F. Frowein)
1952 Chiberta, d.vosm. v. Aquilon u. Chilosa (F. Frowein)
1953 Truus, vosm. v. Ernir d'lran u. Phroso (J. Portocarrero)
1954 Princesse Martha, br.m. v. Windy Cliff u. Fouque (G. Appel)
1955 Just for Joy, d.br.m. v. Seven Seas u. Ninada (l. van Haren)
1956 Sylvia, vosm. v. Robert Barker u. Penury (Stal Nolens Volens)
1957 Wervelwind, vosm. v. Robert Barker u. Penury (Stal Nolens Volens)
1958 Leone, vosm. v. Young Phalaris u. Martine (Stal Marja)
1959 Marialva II (ex Nevada). br.m. v. Bewildered u. Novella (J. Portocarrero)
1960 Crusader, sch.m. v. Cagire II u. Gold Paise II (I. van Haren)
1961 Expectation, br.m. v. Alaroc u. Soveig's Song (E. van Bylandt)
1962 Chatterqueen, br.m. v. King's Bench u. Chatter (Stal Bunswaard)
1963 Lovely Surprise S, d.br.m. v. March Past u. Lovely Vista (Stal de Bloemert)
1964 Easter Surprise, br.m. v. Kandahar u. Beltima (W. Langeveld)
1965 Miss Pixie, br.sch.m. v. Border Chief u. Pixie Girl (Stal Sec)
1966 Lydia, d.br.m. v. Kandahar u. Sylvia (F. Frowein)
1967 Que Sera, d.br.m. v. Yoggi u. Séjane (H. Katz)
1968 Sterly, vosm. v. Skymaster u. Follie d'Amour (Stal Groenendael)
1969 Jolly Espresso S. d.br.m. v. Espresso u. Roussie (Stal de Bloemert)
1970 Meerbloem, vosm. v. Ishan u. Saida (J. Moers)
1971 Cleopatra, sch.m. v. Ishan u Dancing Lady S (Stal de Zanderij)
1972 Nancy, d.vosm. v. Compromise u. Epona (W.G. Nuy)
1973 Queen of Roses S, br.m. v. Molvedo u. Rosa di Persia (Stal Geran)
1974 Frederique, br.m. v. Ilix u. Marina (Stal Marja)
1975 Gipsy Girl, br.m. v. Royal Unity u. Marello (Stal Nolens Volens)
1976 Nan van de Buthe, d.br.m. v. Mister Wilfred u. Cherokee (mw. N. Kremers)
1977 Anna Boleyn, br.m. v. Erdball u. Gazelle (A. Hony)
1978 Queen Raaphorst, zw.br.rn. v. Saulingo u. Selina Fair (Stal Geran)
1979 Boxberger Queen. vosm. v. Hotfoot u. Queens Ring (W.G. Nuy)
1980 Libelle, br.m. v. Arratos u. Anzeige (W.G. Nuy)
1981 Marmorera, sch.m. v. Amen II u. Midgetina (mw. W. de Kroes)
1982 Boxberger Beauty, vosm. v. Filandre u. Cook (W.G- Nuy)
1983 Carmona, br.m. v. Track Spare u. Cupid's Dart (J.H.A. Baggen)
1984 llsassa, br.m. v. Sassafras u. llsekind (J.J. Op den Kamp)
1985 Carnaval, br.m. v. Stuyvesant u. Clematite (mw. N.C. Kremers)
1986 Another Moon, d.br.m. v. Man in the Moon u. Another Omen (J.A.T.M.G. Schepens)
1987 Known Point, br.m. v. Known Fact u. Explorelka (mw. N.C. Kremers)
1988 Miss Leone (GB), br.m. v. Milford u. Mama Leone (Stal Tequila)
1989 Loret Landzicht, br.m. v. Shamaraan u. Lady Pepper (J.H. Dane Groenenberg)
1990 Queen of Lao's (BEL), d.br.m. v. Bacalao u. Aynho Hill (Stal Statenprojekt)
1991 Fantasy, d.br.m. v. King u. Lady Sarina (A.N. Weerdenburg)
1992 Heavy Rain (IRE), vosm. v. Persian Bold u. Pluvia (T. Wassenaar)
1993 Aiwal (GB), br.m. v. Pharly u. Debate (mw. M.l.P. Everaarts)
1994 Money, vosm. v. King u. Telexiste (A. Kooy Agrarische Handelsmij.}
1995 Kathy Kwik, d.br.m. v. All Wins u. Zwavo's Surprise (H.J.A. Leyser)
1996 Solo's Surprise, vosm. v. Solo Native u. As Blessed (A. Jongerbloed)
1997 Timm's Impulsive (GB), sch.m. v, Midyan u. Bercheba (J.C.M. Timmermans)
1998 Anabel Raaphorst, sch.m. v. Man in the Moon u. Belifa Raaphorst (Beh. L. Paardekooper B.V.)
1999 Timm's Cassandra (GB}*, br.m. v. Batshoof u. Sing a Rainbow (Mw. T.M.M. Timmermans)
2000 Casey S (IRE)*, br.m. v. Ezzoud u. Juridique (C.H.M. Schilder)
2001 Boviron (GB)*, br.m. v. Environment Friend u. Bonnie Hope (Verdijk Logistics}
2002 Zanana (GB), br.m. v. Zafonic u. Divine Quest (Prins Heerlijk/Biesdeei)
2003 Classic Life (IRE)*. sch.m. Hernando u. Classic Light (Biesdeel Stud)
2004 Vestai Heights, br.m. v. Erminius (GER) u. Vestal Bell (GB) (Stal de Coeswaerde)
2005 Classic Night (GER), br.m. v. Erminius (GER) u. Classic Light (IRE)
2006 Classic Night (GER), br.m. v. Erminius (GER) u. Classic Light (IRE)

Canceled in later years

Hengsten en Merries
Productenren

(voor 3-jarigen)
terug naar boven


1945 Niet gelopen
1948 Zéphyr, vosm. v, Aquilon u Buonarrota (K. Meinardi)
1953 Silver Slipper, sch.h. v. Sir Lucifer u. Savorna (F. Frowein)
1955 Felix, zw.h. v. Looc Mö u. Town Pourpre (E. Graaf van Bylandt)
1956 Kandahar, d.br.h. v. Alarik u. La Rafaie (F. Frowein)
1957 Cotony Boy, vosh. v. Col des Aravis u. Nisouka (J. Portocarrero)
1958 Alcyone, vosm. v. Aquilon u. Cambrai (G. Dekkers)
1959 Jolly Peter, (ex Faux Alik), br.sch.u. Bewildered u. Glysma (Stal de Bloemert)
1960 Sambo, vosh. v. Merry Minstrel u. Flying Gal (F. Frowein) 1963 Mister Wilfred, br.h. v. Kartou u. Jane Graig (H. Coebergh)
2007 Shanice Surprise, br. m. v. Royal Dragon (USA) u. Sunday Surprise
2009 Ferro Sensation (GER), br.r. v. Paolini (GER) u. Fit to Ski (GB), (C.A.F. Derks v.d. Ven)

Canceled in later years

Hengsten Productenren

voor 3-jarige hengsten
(equivalent voor de Engelse "2000 Guineas")
terug naar boven


1946 Marjolino, vosh. v. Marjolet u. Laughing Water (Stal Fiscaal)
1947 Etoille du Nord, vosh. v. Looc Mö u. Isaure (Stal Liberty)
1949 Flying Peter, br.h. v. Flying Fish u. Petrolette (Stal Lissart)
1950 Plinius, br.h. v. Looc Mö u. Nicette (Stal Prospéro)
1951 Tosto, vosh. v. Plaisirde France u. Bonmahon Colleen (J. Ravenswaay)
1952 Britoly, br.h. v. Olympus u. Brittannique (J. Ravenswaay)
1954 Sans Valeur (Ex Eole), br.h. v. Looc Mö u. Town Pourpre (Mr. R. Wentges)
1961 Sir Roland. sch.h. v. Solferino u. Glysma (Stal de Bloemert)
1962 Paturion II, vosh. v. Stromalong u. Paturia (R. Siemens)
1964 Paladin, vosh. v. Stromalong u. Paturia (R. Siemens)
1965 Righi Royal, vosh, v. Solferino u. Aquila (Stal R.P.S)
1966 Jolly Jinks S. bl, sch.h. v. Tudor Jinks u. Ice Age (Stalde Bloemert)
1967 Playboy, br.h. v. Compromise u. Desirée (R. Dekelver)
1968 DoubleDutch, br.h. v. Entanglement u. Chatterqueen (mw. A. Coebergh)
1969 Confrontation, d.br.h. v. Compromise u. Frontenac (Stal Groenendael)
1970 Golden Peter, vosh. v. Jolly Peter u. Qualissa (Stal Courage)
1971 Poly Trek, br.h. v. Altrek u. Polarca (J. van der Touw)
1972 White Clover. l.br.h. v. Wiesenklee u. Aphrodite (F. Baron van Tuyll)
1973 Dark Horse, d.br.h. v. Growing Grey u. Desirée (G. Kempkes)
1974 Feuergiut, br.h. v. Krawall u. Feuerzange (Stal Bonny Boy)
1975 Rhodos, d.br.h. v. Erdball u. Aphrodite (J. van Hout)
1976 Frances Hope, br.h. v. Exilio u. Ex Gratia (C. van den Bos)
1977 Fair Hunter, br.h. v. Huntercombe u. Selina Fair (Stal Geran)
1978 King, vosh. v. Prince Tenderfoot u. Hand Signat (Stal Geran)
1979 Maris, br.h. v. Boris u. Marne (J.G.N van Hout)
1980 Notre Plaisir, vosh. v. Mon Plaisir u. Crowd Pleaser (mw. W. de Kroes)
1981 Ishamo, br.h. v. Shamaraan u. llsekind (J.J. Op den Kamp)
1982 Boxberger Speed. br.h. v. Lombard u. Allison's My Girl (W.G. Nuy)
1983 Wouter Raaphorst, br.h. v. Mummy's Pet u. Hand Signal (K, Woltman)
1984 Boxberger Civano. br.h. v. Gunner B u Cupid's Dart (W.G. Nuy)
1985 Sydney Raaphorst, br.h. v. Hotfoot u. Hand Signal (Stal Geran)
1986 Sir Delta, zw.br.h. v. Saros u. Mostly Delta (E. v.d. Lubbe)
1987 Ros Fandango. zw.br.h. v. Saros u Fanthon (G.J.F. Morssink)
1988 Lhomme a la Lune, br.h. v. Man in the Moon u. Beldale Goddess (P.J.G. v. Santen)
1989 Watermill Bridge, d.br.h. v. Man in the Moon u. Hillegonda (J.W. Greve)
1990 Mr. Teguila, vosh. v. Man in the Moon u. La Fontalaye (Stal Tequila)
1991 Roy. vosh. v. Man in the Moon u. Grandma Sampson (J.G.N. v. Hout)
1992 Ever Albert, br.h. v. Able Albert u. Ever Daring (Stal Statenprojekt)
1993 Sacrifice. d.br.h. v. Able Albert u. Ever Daring (A. Kooy Agrarische Handelsmij)
1994 Watermill Fourth, br.h. v. Mytens u. Linpac Jubilee (Stal Statenprojekt)
1995 Watermill Seven, br.h. v. Mytens u. Linpac Jubilee (Stal Statenprojekt)
1996 Laiandros, br.h. v. Blakey Ridge u. Laetitia (Stal Unlimited)
1997 De Kneet, d.br.h. v. Blakey Ridge u. Oryx of Troy (A. Kooy Holding Barendrecht B.V.)
1998 Sir Baileys, vosh. v. Solo Native u. Just Baileys (P.G.H.M. van Kempen)
1999 Digitalis, d.br.h. v. Sydney Raaphorst u. Cream (P.J.G. van Santen)
2000 King Summerland (GB), br. h. v. Minshaanshu Amad u. Alaskan Princess (A. Kooy Holding Barendrecht B.V.)
2001 New Sensation (GB), sch.h. v. So Factual u. Recitude (L.C.WJ. v.d. Meulen)
2002 Double Fun, br.h. v. Bretigny u. Rising Stream (Stal Biesdeel Stud)
2003 Killanin (GER), d.br.h. v. Platini u. Kisangani (Stal Mayflower)
2004 Classic Croco (GER). sch.h. v. Croco Rouge (IRE) u. Classic Light (IRE) (H. Ballering B.V.)
2005 Blue Summerland, d.br.h. v. Lavirco (GER) u. Sorba (FR)x, (A. Kooy)
2006 Scott Summerland, br.h. v. Bretigny (FR) u. Licence Summerland (GB)x, (A. Kooy)
2008 Classic Future (GER), d.br.h. v. Goofalik (USA) u. Classic Spring (GER), (Verdijk Logistics)

Canceled in later years

Merries Productenren

voor 3-jarige merries
(equivalent voor de Engelse "1000 Guineas")
terug naar boven


1946 Annabelle. vosm. v. Taxodium u. Immervoor (Stal de Venhoeve)
1947 Ramana, vosm. v. Grand Prix u. Ramina (Stal Onnesheerd)
1949 Qualissa, d.br.m. v. Quadrantal u. Melissa (Oranjestallen)
1950 Bonheur Perdu. br.m. v. Windy Cliff u. Djelam (F. Buntenbach)
1951 Tinka. vosm. v. Plaisir de France u. Speedy Lady (Stal les Arlequins)
1952 Chiberta. d.vosm. v. Aquilon u. Chilosa (F.Frowein)
1954 Princess Martha. br.m. v. Windy Cliff u. Fougue (G. Appel)
1961 Tourioka, br.m. v. Kartou u. Karioka (Stal Nolens Volens)
1962 Chatterqueen, br.m. v. King's Bench u. Chatter (Stal Bunswaard)
1964 Easter Surprise, br.m. v. Kandahar u. Beltima (W. Langeveld)
1965 Petra, l.br.m. v. Blue Blazes u. East Wyn (Stal Marja)
1966 Lydia, d.br.m. v. Kandahar u. Sylvia (F, Frowein)
1967 Que Sera, d.br.m. v. Yoggi u. Séjane (H. Katz)
1968 Lucky, d.br.m. v. Compromise u. Séjane (H. Katz)
1969 Ma Belle, vosm. v. Balbo u. Saïda (J. Moers)
1970 Karma II, br.m. v. Compromise u. Westerlands Tassie (P. van Klaveren)
1971 Cleopatra, sch.m. v. Ishan u Dancing Lady S (Stal de Zanderij)
1972 Persian Darling, vosm. v. Net u. Rosa di Persia (Stal Geran)
1973 Queen of Roses S, br.m. v. Molvedo u. Rosa di Persia (Stal Geran)
1974 Jolly Jinks Rose, sch.m. v. Jolly Jinks S u. Rosa di Persia (Stal Geran)
1975 Grandeur, br.m. v. Royal Unity u. Dancing Lady (Stal Nolens Volens)
1976 Rosa's Power, br.m. v. Priamos u. Rosa di Persia (Stal Geran)
1977 Anna Boleyn, br.m. v. Erdball u. Gazelte (A. Hony}
1978 Queen Raaphorst, zw.br.m. v. Saulingo u. Selina Fair (Stal Geran)
1979 Boxberger Queen, vosm. v. Hotfoot u. Queens Ring (W.G. Nuy)
1980 Libelle, br.m. v. Arratos u. Anzeige (W.G. Nuy)
1981 Marmorera, sch.m. v. Amen II u. Midgetina (rnw. W. de Kroes)
1982 Boxberger Dream, vosm. v. My Swanee u. Dolphinetta (W.G. Nuy)
1983 Carmona, br.m. v. Track Spare u. Cupid's Dart (J.H.A. Baggen)
1984 Zwavo's Surprise, zw.m. v. Stuyvesant u. Spare Pin (G. v.d. Rakt)
1985 Carnaval, br.m. v. Stuyvesant u. Clematite (mw. N.C. Kremers)
1986 Another Moon, d.br.m. v. Man in the Moon u. AnotherOmen (J.A.T.M.G. Schepens)
1987 Boxberger Juwel, br.m. v. Stuyvesant u. Worth a Chance (W.G. Nuy)
1988 Lady Landzicht, br.m. v. Blakey Ridge u. Lady Pepper (mw. W.D. Rothuizen)
1989 Sesam Vryenesse. vosm. v. King u. Gadina (Stal Super Turf)
1990 Cocongi (GB), br.m. v. Sonnen Gold u. Hivalty (mw. P.M. Arnold)
1991 Silver Dream. br.m. v. Silver Look u. Zwavo's Surprise (P.J.G. v. Santen)
1992 Bella Raaphorst (GB), d.br.m. v. Bellypha u. Almond Blossom (Stal Geran)
1993 Dollar's Persia (IRE)*, vosm. v. Persian Heights u. Climb the Heights (Stal Holland)
1994 Dewus Lady, sch.m. v. Seclusive u. AboutTown (W. Dewus)
1995 Kathy Kwik, d.br.m. v. All Wins u. Zwavo's Surprise (H.J.A. Leyser)
1996 Solo's Surprise, vosm. v. Solo Native u. As Blessed (A. Jongerbloed)
1997 La Belle Verpa, d.br.m. v. Solo Native u. Lady Moon (H. van Mele)
1998 Crain Decune (GB)*, vosm. v. Risk Me u. Vaisigano (A. Kooy Holding Barendrecht B.V.)
1999 Ballykissangel (GER)*. zw.br.m. v. Lagunas u. Benetta (Stal Lucky Stables)
2000 Casey S (IRE)*, br.m. v. Ezzoud u. Juridique (C.H.M. Schilder)
2001 Boviron (GB)*, br.m. v. Environment Friend u. Bonnie Hope (Verdijk Logistics)
2002 Taquin (GB)*, br.m. v. Bishop of Cashel u. Petrikov (Mw N.N. Meuleman)
2003 Classic Life (IRE)*, sch.m. Hernando u. Classic Light (Biesdeel Stud)
2004 First Sensation (GER)*, br.m. v. Platini (GER) u. Fit to Ski (GB) (L.C.W.J. van der Meulen)
2005 Flying Sensationl (GER)*, d.br.m. v. Platini (GER) u. Fit to Ski (GB)
2006 Mattinata (GB)*, d.br.m. v. Tiger Hill (IRE) u. Minaccia (GER)
2008 Princesse Rolex (FR), br.m. v. Watermill Rolex u. Princess Mona (GER)

Canceled in later years

Volbloeds van het jaar


De Volbloeds van het jaar vindt u
onder aan de pagina van onze Hall of Fame.
Click hier


terug naar boven



  terug naar boven

© Copyright Archief NDR

Submenu
Geschiedenis:

Ned. drafsport

Ned. rensport

Klassiekers

Kampioensch.

Dravers

Records

Langebanen

Kortebanen

Kortebaners

< Rennen

Volbloeds

Mensen

Diverse